Սպասվող լրահոս. 25.05.2016
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն՝ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ այսօր` մայիսի 25-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
Արտահերթ նիստին զուգահեռ Ազգային ժողովի սոցիալական հարցերի, ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովները կշարունակեն Հայաստանի 2015թ. պետական բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվության, եկամուտների եւ ծախսերի կատարողականի քննարկումը:
Շուկայի վերահսկողության տեսչության ղեկավարությունը կհանդիպի սպառողների իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվող հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման ընթացքում կներկայացվեն  Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի նոր ձևավորված գործառույթներն ու լիազորությունները: Կքննարկվեն 2016թ. ընթացքում ՀԿ-ների կողմից ստացված սպառողների բողոքները, ինչպես նաև Տեսչական մարմին-ՀԿ-ներ հետագա համագործակցության ուղղություններն ու ձևաչափը:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպելու են Աշխարհի եւ Հայաստանի եզդիների ազգային միության նախագահ Ազիզ Թամոյանը, երկրապահ, հոգևոր առաջնորդ Բրո Հասանյանը, և այլ եզդի երկրապահներ: Եզդի երկրապահները նոր են վերադարձել Արցախից, նրանք կանդրադառնան եզդիների մասնակցությանն այս օրերին սահմանային պաշտպանությանը, ինչպես նաև արցախյան քառօրյա պատերազմին:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնարկում է հաշվետու այցելությունները հայաստանյան մարզեր: Այսօր առաջին այցելությունը լինելու է Արմավիրի մարզի Նալբանդյան գյուղի դպրոց: Այնուհետև պատվիրակությունը կայցելի Արագածոտնի մարզի Օշական գյուղի դպրոց:
Մայիսի 25-ին լրանում է Գյումրիի Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հիմնադրման առաջին տարին: Այդ առթիվ Գյումրիում անցկացվելու է «Ռեինկարնացիա» խմբի բացօթյա համերգը:
Թիվ 1 տուն-ինտերնատում տեղի կունենա վերանորոգված մասնաշենքի բացումը, որին ներկա կլինեն ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը,  Հայաստանում  ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսը:  Վերանորոգումները կատարվել  են ԱՄՆ Կանզաս նահանգի և Հայաստանի միջև իրականացված Մարդասիրական քաղաքացիական աջակցության ծրագրի շրջանակներում:
Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը կներկայացնի Հայաստանում նախադեպը չունեցող Արգենտինական տանգոյի երեկոն, որը կղեկավարի հանրահայտ բանդոնեոնահար Կարլոս Բուոնոն: Երեկոյին ընդառաջ մասնակիցներն ու նախաձեռնողները լրագրողների հետ հանդիպմանը կներկայացնեն մանրամասներ սպասվող ներկայացման մասին:
Նոր ներկայացման պրեմիերա Երևանի կամերային պետական թատրոնում:  Այսօր հանդիսատեը հնարավորություն կունենա առաջին անգամ տեսնելու «Ճերմակ արագիլներ» ներկայացումը: Մինչ պրեմիերան կանցկացվի մամուլի ասուլիս:

Предстоящие новости: 25.05.2016
Сегодня, 25-го мая, состоится внеочередное заседание НС Армении, созванное решением председателя НС Армении Галусра Саакяна по инициативе правительства Армении.
Параллельно, состоится совместное заседание постоянных комиссий НС Армении по социальным вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам.
Сегодня, 25-го мая, состоится встреча представителей Инспекции по контролю рынка с представителями занимающихся защитой прав потребителей общественных организаций. Будут обсуждены жалобы потребителей, полученные общественными организациями за 2016 год, а также дальнейшие пути сотрудничества общественных организаций с Инспекцией по контролю рынка.
Сегодня, 25-го мая, состоится пресс-конференция председателя Национального союза езидов мира и Армении Азиза Тамояна, духовного лидера Бро Гасаняна, представителей езидской общины из союза добровольцев «Еркрапа» Рустама Брояна, Касима Асланяна, Ассо Гасаняна, Усуба Сархнгяна и Мраза Калояна, которые только что вернулись из Арцаха. Они представят участие езидое в охране границ и в апрельской войне.
Делегация во главе с исполнительным директоров всеармянского фонда «Айастан» начинает отчетные визиты по армянским проектам. Первый визит сегодня – в школу села Налбандян Армавирской области, после этого делегация посетит школу села Ошакан в Арагацотне.
25-го мая исполняется год Центру созидательных технологий Тумо в Гюмри. По этому поводу на площади Вардананц города Гюмри состоится концерт группы «Реинкарнация».
Сегодня, 25-го мая, состоится открытие нового корпуса Дома-интерната номер 1, на котором будут присутствовать министр труда и соцвопросов Асатрян, посол США в Армении Ричард Милс. Ремонт здания был осуществлен в рамках программы гуманитарной помощи со строны штата Канзас.
Сегодня, 25-го мая, состоится пресс-конференция организаторов,посвященная предстоящему 27 мая Вечеру аргентинского танго, который состоится в концертном зале «Арам Хачатурян».
В Государственном камерном театре Еревана ожидается премьера. Сегодня, 25-го мая, до премьеры состоится пресс-конференция по случаю премьеры представления «Белые аисты».