Սահմանին իրավիճակը վերջին երկու տարվա ընթացքում ամենահանգիստն է. Դավիթ Բաբայան
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին երկու տարվա կտրվածքով այս օրերին սահմանին իրավիճակն անհամեմատելիորեն հանգիստ է: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնեց Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը:
«Իրավիճակը սահմանին նորմալ է, իհարկե, ամեն ինչ համեմատության մեջ է: Եթե մենք փորձենք համեմատել քառօրյա պատերազմի օրերի հետ, անհամեմատելի է, քանի որ այն եղել է լայնածավալ պատերազմ: 2014 թվականից սկսած` իրավիճակը շատ ավելի հանգիստ է այսօր»,-ասաց Դավիթ Բաբայանը:
Նա նկատեց, որ կրակոցներ, զինադադարի ռեժիմի խախտումներ արձանագրվում են, բայց դրանք քանակական ու որակական առումով անհամեմատելի են այն իրավիճակի հետ, որն առկա է եղել վերջի երկու տարվա ընթացքում:

YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. NKR President’s Spokesman Davit Babayan says the situation in the border is incomparably calm over the last two years.
“The situation is calm in the border, of course, everything is in comparison. If we try to compare it with the days of the 4 day war, it is incomparable, since it was a large-scale war. Since 2014 the situation is much calmer”, Davit Babayan said.
He said fires, ceasefire violations are being recorded, but they cannot be compared with the last two years’ situation in terms of quantity and quality.