Սահմանին իրավիճակը վերջին երկու տարվա ընթացքում ամենահանգիստն է. Դավիթ Բաբայան
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին երկու տարվա կտրվածքով այս օրերին սահմանին իրավիճակն անհամեմատելիորեն հանգիստ է: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնեց Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը:
«Իրավիճակը սահմանին նորմալ է, իհարկե, ամեն ինչ համեմատության մեջ է: Եթե մենք փորձենք համեմատել քառօրյա պատերազմի օրերի հետ, անհամեմատելի է, քանի որ այն եղել է լայնածավալ պատերազմ: 2014 թվականից սկսած` իրավիճակը շատ ավելի հանգիստ է այսօր»,-ասաց Դավիթ Բաբայանը:
Նա նկատեց, որ կրակոցներ, զինադադարի ռեժիմի խախտումներ արձանագրվում են, բայց դրանք քանակական ու որակական առումով անհամեմատելի են այն իրավիճակի հետ, որն առկա է եղել վերջի երկու տարվա ընթացքում:

Положение на границе самое спокойное за 2 последних года: Давид Бабаян
Положение на границе самое спокойное за 2 последних года. Как передает «Арменпресс», об этом на брифинге сказал пресс-секретарь президента НКР Давид Бабаян.
«Положение на границе нормальное, конечно, сравнительно. Если мы попытаемся сравнить с 4-дневной войной, то это несравнимо, - то была полномасштабная война. Начиная с 2014 года,  сегодня положение на границе самое спокойное»,- сказал пресс-секретарь президента НКР Давид Бабаян.
Он заметил, что есть выстрелы, нарушения режима прекращения огня, однако количественно и качественно они несравнимы с тем, что происходило за 2 последних года.