Նուբար Աֆեյանն ընտրվել է Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկահայ գործարար, բարերար, «Ամերիաբանկ»-ի խորհրդի անդամ, դոկտոր Նուբար Աֆեյանն ընտրվել է Մանաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` Մանաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտն աշխարհի առաջատար բուհերի շրջանում զբաղեցնում է պատվավոր 3-րդ հորիզոնականը:
Աֆեյանը դոկտորի աստիճան է ստացել 2010 թվականին և բազմաթիվ գիտական հրապարակումների հեղինակ է: Flagship Ventures առաջատար գիտահետազոտական ընկերության հիմնադիրն ու գործադիր տնօրենն է: Իր 30-ամյա կարիերայի ընթացքում Աֆեյանն ստեղծել է 38 գիտատեխնիկական ընկերություններ և այժմ մի քանի մասնավոր և պետական ընկերությունների ղեկավարն է հանդիսանում:
Նուբար Աֆեյանի, ով ՀԲԸՄ-ի կենտրոնական վարչական ժողովի անդամ է նաև, Ռուբեն Վարդանյանի և Վարդան Գրիգորյանի (Carnegie Foundation) համատեղ ջանքերով մեկնարկել է «100 Lives» (Հարյուր կյանք) ծրագիրը, և հիմնվել «Ավրորա համաշխարհային մարդասիրական մրցանակը» (Aurora Prize for Awakening Humanity):

Нубар Афеян избран членом Совета попечителей Массачусетского технологического института
Американский предприниматель армянского происхождения, филантроп, член совета «Америабанка», доктор Нубар Афеян избран членом Совета попечителей Массачусетского технологического института. Как сообщает Арменпресс, MIT занимает почетное третье место в списке лучших вузов мира.
Нубар Афеян – управляющий партнер и директор Flagship Ventures, ведущей фирмы, предоставляющей начальный венчурный капитал. На протяжении своей 25-летней карьеры изобретателя и предпринимателя, генерального директора и венчурного капиталиста д-р Афеян стал соучредителем почти 30 успешных стартапов, которым оказал помощь в развитии.
Д-р Афеян – член советов директоров ряда государственных и частных компаний и организаций, в том числе Бостонского симфонического оркестра, колледжа UWC Dilijan College в Армении и Организации по содействию экономическому развитию в Армении. Как истинный ученый, он работает старшим преподавателем в школе менеджмента MIT Sloan, ему принадлежит множество научных публикаций и патентов, а также Нубар часто читает лекции как в Соединенных Штатах, так и во всем мире.