Գագիկ Եղիազարյանին ու Արամ Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել, նրանք կալանավորվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դատարանը բավարարել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Գագիկ Եղիազարյանի և Արամ Հակոբյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդությունը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց պաշտպան Լուսինե Հակոբյանը:
Գագիկ Եղիազարյանի և Արամ Հակոբյանի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 219 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը)։
Նրանք, սակայն, իրենց առաջադրված մեղադրանքը չեն ընդունում: Փաստաբանի տեղեկացմամբ` Գագիկ Եղիազարյանն ու Արամ Հակոբյանը կալանավորվել են ու տեղափոխվել ԱԱԾ մեկուսարան:
Հուլիսի 17-ի առավոտյան մի խումբ զինված անձինք մուտք են գործել ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածք և բռնության սպառնալիքով պահել այնտեղ գտնվող անձանց, որոնց բաց են թողել մեկ շաբաթվա ընթացում, իսկ հուլիսի 27-ին կրկին պատանդ են պահել գնդի տարածք մեկնած «Շտապօգնության» բժիշկներին: ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի վրա հարձակման հետևանքով զոհվել է Ոստիկանության գնդապետ Արթուր Վանոյանը: Հարձակման ընթացքում հրազենային վնասվածքներ են ստացել ՀՀ Ոստիկանության գնդապետ Արամ Հովհաննիսյանը, Ոստիկանության փոխգնդապետ Հրաչ Խոստեղյանը, Ոստիկանության ենթասպա Գագիկ Մկրտչյանը:

YEREVAN, JULY 30, ARMENPRESS. The Court has upheld the motion of arresting gunmen Gagik Yeghiazaryan and Aram Hakobyan – members of the Sasna Tsrer (Daredevils of Sassoun) armed group, attorney Lusine Hakobyan told ARMENPRESS.
The gunmen have been charged with Article 219, Paragraph 3 point 1 (Capture of buildings, transport, communication means by an organized group) and Article 235, Paragraph 3 (Illegal acquisition, possession, transportation, carry and use of firearms, ammunition, explosive materials or devices).
However the gunmen do not accept the charges. According to their attorney, they have been arrested and are held in the National Security Service detention facility.
On July 17 a group of gunmen stormed a police precinct in Yerevan and held hostages several officers. The gunmen eventually released the hostages after one week. However on July 27 the gunmen took hostage paramedics who were requested by them to assist the wounded.
Police Colonel Artur Vanoyan has been killed while on duty when the gunmen stormed into the precinct.