Գագիկ Եղիազարյանին ու Արամ Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել, նրանք կալանավորվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դատարանը բավարարել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Գագիկ Եղիազարյանի և Արամ Հակոբյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդությունը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց պաշտպան Լուսինե Հակոբյանը:
Գագիկ Եղիազարյանի և Արամ Հակոբյանի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 219 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը)։
Նրանք, սակայն, իրենց առաջադրված մեղադրանքը չեն ընդունում: Փաստաբանի տեղեկացմամբ` Գագիկ Եղիազարյանն ու Արամ Հակոբյանը կալանավորվել են ու տեղափոխվել ԱԱԾ մեկուսարան:
Հուլիսի 17-ի առավոտյան մի խումբ զինված անձինք մուտք են գործել ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածք և բռնության սպառնալիքով պահել այնտեղ գտնվող անձանց, որոնց բաց են թողել մեկ շաբաթվա ընթացում, իսկ հուլիսի 27-ին կրկին պատանդ են պահել գնդի տարածք մեկնած «Շտապօգնության» բժիշկներին: ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի վրա հարձակման հետևանքով զոհվել է Ոստիկանության գնդապետ Արթուր Վանոյանը: Հարձակման ընթացքում հրազենային վնասվածքներ են ստացել ՀՀ Ոստիկանության գնդապետ Արամ Հովհաննիսյանը, Ոստիկանության փոխգնդապետ Հրաչ Խոստեղյանը, Ոստիկանության ենթասպա Գագիկ Մկրտչյանը:

Гагику Егиазаряну и Араму Акопяну предъявлено обвинение, они арестованы
Суд удовлетворил ходатайство о применении ареста в качестве  меры пресечения в отношении членов  группы  «Сасна црер» Гагика Егиазаряна и Арама  Акопяна. Об этом Арменпресс сообщила адвокат Лусине  Акопян.
Гагику Егиазаряну и Араму  Акопяну предъявлено обвинение  согласно п. 1 ст. 219 УК РА (захват организованной  группой зданий, строений, средств транспорта или связи) и ч. 3 ст. 235 (незаконное приобретение, реализация, хранение, перевозка или ношение организованной  группой оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств).
Однако арестованные не принимают обвинения. По словам адвоката, Гагик  Егиазарян  и Арам Акопян арестованы и доставлены в изолятор СНБ.
Утром 17 июля группа  вооруженных лиц проникла на территорию полка патрульно-постовой  службы полиции РА и под угрозой  насилия удерживала находящихся там людей. 27 июля они вновь взяли в заложники  прибывших на территорию полка для  оказания  медпомощи врачей «Скорой  помощи».
В результате  нападения на территорию полка патрульно-сторожевой службы полиции РА погиб  полковник  полиции Артур Ваноян.
В ходе нападения огнестрельные ранения  получили полковник  полиции Арам Ованисян, подполковник  полиции Грач Хостегян, сержант Гагик  Мкртчян.