Բակո Սահակյանն Արցախի կուսակցական գործիչների հետ քննարկել է սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգը
Բակո Սահակյանն Արցախի կուսակցական գործիչների հետ քննարկել է
սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 12-ին հանդիպում է ունեցել հանրապետությունում գործող կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ եւ քննարկել սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգին վերաբերող հարցեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը կարեւորել է քաղաքական կուսակցությունների դերը սահմանադրական բարեփոխումների գործում, ողջունել այդ գործընթացին նրանց մասնակցելու պատրաստակամությունը՝ ընդգծելով, որ կառուցողական քննարկումները միայն կբարձրացնեն տարվող աշխատանքների արդյունավետությունը:

Бако Саакян обсудил с представителями действующих в республике партий концепцию конституционных реформ
Бако Саакян обсудил  с   представителями действующих в республике партий концепцию
конституционных реформ
12 августа Президент Бако Саакян провел встречу с представителями действующих в республике партий и обсудил вопросы, касающиеся концепции конституционных реформ.
Как сообщили Арменпресс в  Главном информационном  управлении  аппарата президента республики Арцах, глава государства отметил важную роль политических партий в процессе конституционных реформ и приветствовал их готовность к участию в нем, при этом подчеркнув, что конструктивные обсуждения лишь повысят эффективность проводимых работ.
На встрече присутствовали председатель Национального Собрания НКР Ашот Гулян, другие должностные лица.