ՀՀ Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կոնստանտին Օրբելյանին` ծննդյան 60-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն օգոստոսի 27-ին շնորհավորական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության վաստակավոր արտիստ, դիրիժոր և դաշնակահար Կոնստանտին Օրբելյանին՝ ծննդյան 60-րդ տարեդարձի առթիվ, մաղթել նրան քաջառողջություն, անսպառ եռանդ և նորանոր նվաճումներ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Լինելով Օրբելյան տոհմի արժանավոր շառավիղը՝ Դուք հաջողությունների եք հասել համաշխարհային երաժշտարվեստի ասպարեզում, վաղուց նվաճել եք նաև խստապահանջ հայ ունկնդրի համակրանքը:
Վստահ եմ, որ վերջերս ստանձնելով Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարի պարտականությունները՝ Ձեր գիտելիքներն ու փորձը կծառայեցնեք հայ օպերային արվեստը նոր մակարդակի բարձրացնելու գործին»,- ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական հեռագրում:

Armenian President sends congratulatory letter to Konstantin Orbelian on the occasion of his 60th birth anniversary
Armenian President sends congratulatory letter to Konstantin Orbelian on the occasion of his 60th
birth anniversary
YEREVAN, AUGUST 27, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan sent on August 27 a congratulatory letter to the Distinguished Artist of the Russian Federation, conductor and pianist Konstantin Orbelian on the occasion of his 60th birth anniversary, wished him good health, unbound energy, and new achievements.
“As a worthy representative of the Orbelian dynasty, you have acquired success in the world music and have long ago won the admiration of the exacting Armenian audience.
I am confident that assuming recently the position of the Creative Director of the A. Spendiarian Opera and Ballet National Academic Theater, you will use your knowledge and experience to elevate the Armenian opera art to new heights,” reads the congratulatory letter of the President of Armenia, “Armenpress” was informed from the press service of Armenian President’s Office.