Հայաստանում Մոլդովայի նորանշանակ դեսպանը Սերժ Սարգսյանին է հանձնել հավատարմագրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին սեպտեմբերի 23-ին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Մոլդովայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռուսլան Բոլբոչանը (նստավայրը՝ Կիև): Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Հանրապետության Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ Հայաստանում դիվանագիտական առաքելության իրականացման գործում: Ընդգծելով, որ երկու երկրներն ունեն միջպետական լավ հարաբերություններ՝ Նախագահը կարևորել է բոլոր ոլորտներում համագործակցության ակտիվացումը, որի համար նա մեծապես կարևորել է դիվանագիտական ներկայացուցչության ակտիվ աշխատանքը: Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ նորանշանակ դեսպանն իր աշխատանքով նոր լիցք և լրացուցիչ խթան կհաղորդի հայ-մոլդովական հարաբերություններին և փոխգործակցությանը:
Ռուսլան Բոլբոչանը մեծ պատիվ և պատասխանատվություն է համարել դիվանագիտական առաքելության իրականացումը Հայաստանում և վստահեցրել, որ կանի ամեն հնարավորը, որպեսզի տեսանելի ապագայում փոխշահավետ բոլոր ոլորտներում առաջընթացը տեսանելի լինի: Դեսպան Բոլբոչանն այդ համատեքստում մեծ դեր է վերապահել տնտեսական հարցերով հայ-մոլդովական միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքին:
Հանրապետության Նախագահը կարևորել է երկու երկրների համար կենսական նշանակություն ունեցող և զգայուն հարցերում միմյանց շահերի հարգման վրա հիմնված համագործակցությունը, այդ թվում՝ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում:

Newly appointed Ambassador of Moldova to Armenia delivers credentials to President Sargsyan
YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. Newly appointed Ambassador of Moldova to Armenia Ruslan Bolbocean (residence in Kiev) delivered his credentials to President of Armenia Serzh Sargsyan on September 23, press service of the Presidential administration informed “Armenpress”.
President Sargsyan congratulated the Ambassador on his new post and wished him success on carrying out his diplomatic mission in Armenia. The President said the two countries have good inter-state relations and attached importance to enhancing the cooperation in all sectors.
Serzh Sargsyan expressed hope the Ambassador will give new impetus and will boost the Armenian-Moldovan relations and mutual cooperation.
Ruslan Bolbocean said carrying our diplomatic mission in Armenia is a great honor and responsibility for him and assured he will do everything to make visible the progress in all sectors of mutual interest.
The Moldovan Ambassador attached importance to the works of the Armenian-Moldovan inter-governmental commission on economic issues.