Ինդոնեզիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել Է 90-ը. Sky News Australia
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 92 մարդ Է զոհվել 6,4 մագնիտուդով երկրաշարժի հետեւանքով, որը դեկտեմբերի 7-ին տեղի Է ունեցել Ինդոնեզիայի ափերի մոտ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Sky News Australia հեռուստաալիքը:
Ինդոնեզիայի Աչեխի նահանգի զինված ուժերի հրամանատարի խոսքով՝ երկրաշարժի հետեւանքով տուժել Է շուրջ 300 մարդ, 73-ի վիճակը գնահատվում Է՝ ծանր: Փրկարարների տեղեկատվության համաձայն՝ տարերքն ավերել Է առնվազն 125 տուն, 105 ոչ բնակելի շինություն եւ 14 մզկիթ:
Ավելի վաղ տեղեկացվել Էր 54 զոհվածների մասին:
Երկրաշարժը տեղի Է ունեցել տեղական ժամանակով ժամը 05:03-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 02:03-ին): Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնի տվյալներով՝ դրա Էպիկենտրոնը գտնվում Էր ինդոնեզական Սումատրա կղզու հյուսիսային ափի Բանդա-Աչեխ քաղաքից 92 կիլոմետր արեւելք  ընկած շրջանում: Օջախը 10 կիլոմետր խորության վրա Էր, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: число жертв землетрясения в Индонезии превысило 90 человек
По меньшей мере 92 человека погибли в результате землетрясения магнитудой 6,4, которое произошло в среду у берегов Индонезии. Об этом сообщает телеканал Sky News Australia.
По словам командующего индонезийскими Вооруженными силами в провинции Ачех, в результате землетрясения пострадали около 300 человек, состояние 73 оценивается как тяжелое. По информации спасателей, стихия разрушила не менее 125 домов, 105 нежилых строений и 14 мечетей.
Ранее сообщалось о 54 погибших,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Землетрясение произошло примерно в 05:03 по местному времени (01:03 мск). По данным Европейско-средиземноморского сейсмологического центра, его эпицентр находился в 92 км к востоку от города Банда-Ачех, расположенного на северном побережье индонезийского острова Суматра. Очаг залегал на глубине 10 км.