Մեծ Բրիտանիան Հայաստանը համարում է երկարաժամկետ և արժեքավոր գործընկեր. դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայասատանի Հանրապետության և Մեծ Բրիտանիայի ու Հյուսիսային Իռլանդիայի միացյալ թագավորության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակի առթիվ ուղերձ է հղել Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատնից, ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Այսօր մենք նշում ենք Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև դիվանագիտականհարաբերությունների հաստատման 25-րդ տարեդարձը: Միացյալ Թագավորությունը Հայաստանը համարում է երկարաժամկետ և արժեքավոր գործընկեր: Անցած 25 տարիների ընթացքում Միացյալ Թագավորությունն աջակցել է Հայաստանին ՝ ժողովրդավարական, կայուն և բարեկեցիկ երկիր դառնալու իրճանապարհին: Երևանում Բրիտանական դեսպանատունը պատրաստ է շարունակելաշխատել իր հայ գործընկերների և բարեկամների հետ՝ է՛լ ավելի ամրապնդելու ևխորացնելու մեր համագործակցությունը»:

YEREVAN, JANUARY 20, ARMENPRESS. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to Armenia Judith Farnworth addressed a message on the occasion of the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, the Embassy told “Armenpress”.
“Today we celebrate the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and the United Kingdom. The UK considers Armenia as a long-term and valuable partner. During the last 25 years the UK assisted Armenia on its way of becoming a democratic, stable and prosperous country. The British Embassy in Yerevan is ready to continue working with the Armenian partners and friends to further strengthen and deepen our cooperation”.