Կրասնոդարի օդանավակայանները նախատեսում են առաջին անգամ չվերթներ կազմակերպել դեպի Գյումրի
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ Կրասնոդարի երկրամասի օդանավակայանները մարտի 26-ից սկսել են աշխատել ամառային չվացուցակով, որը շարունակվելու է մինչև հոկտեմբերի 28-ը: Նախատեսվում է, որ այդ ժամանակահատվածում օդանավակայանները նոր միջազգային չվերթներ կսպասարկեն Հայաստանից, Վրաստանից, Իսրայելից, Մոլդովայից և Թուրքիայից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՏԱՍՍ-ը տեղեկացնում է, որ այդ մասին հայտնել է Կուբան քաղաքի 4 օդանավակայանների կառավարիչ «Բազել Աէրո» ընկերությունը:
Ըստ աղբյուրի, Կրասնոդարից առաջին անգամ հնարավոր կլինի մեկնել Գյումրի, Քիշնև, Ստամբուլ և Դալաման: Սոչին 60 ուղղություն կընդունի, Անապան՝ 47:
ՀՀ կառավարության առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամլո խոսնակ Սաթենիկ Հովհաննիսյանը «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց, որ քաղավիացիան ներկա պահին նման հայտ դեռևս չի ստացել:
«Ներկա պահին Գյումրու օդանավակայանում թռիչքներ է իրականացնում միայն «Պոբեդա» ավիաընկերությունը, իսկ ապրիլից ավիափոխադրումներ կիրականացնի «Տարոն-Ավիան»,- նշեց Սաթենիկ Հովհաննիսյանը:

Krasnodar’s airports plan to organize flights to Armenia’s Gyumri for first time
YEREVAN, MARCH 29, ARMENPRESS. The airports of Russia’s Krasnodar Krai started to organize flights by summer schedule, which will last until October 28. The airports will serve new international flights from Armenia, Georgia, Israel, Moldova and Turkey, “Armenpress” reports, citing TASS, “Basel Aero” company managing 4 airports announced.
According to the source, it will be first possible to fly to Gyumri, Kishinev, Istanbul and Dalaman from Karsnodar.
Press secretary of the General Department of Civil Aviation of Armenia Satenik Hovhanisyan told “Armenpress” that the Civil Aviation has not yet received an application.
“At the moment only “Pobeda” airlines conducts flights from Gyumri airport, while “Taron-Avia” will start flights from April”, she said.