«Ավրորա»-ն Հայաստանի տեղն ամրագրում է աշխարհի հումանիտար քարտեզի վրա Կարեն Կարապետյան
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կարևորել է «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության գործունեությունը Հայաստանի տեղը աշխարհի հումանիտար քարտեզի վրա ամրագրելու տեսանկյունից: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նա գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում:
Կարեն Կարապետյանի գրառման մեջ ասվում է. «Ապրիլի 24-ին հայտնի դարձան 2017թ. «Ավրորա» մրցանակի հավակնորդները: Արդեն երկրորդ տարին է, ինչ մենք ծանոթանում ենք աշխարհի տարբեր ծայրերում ապրող այս հերոսների ոգեշնչող պատմություններին:
Մրցանակը և «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունն այս հերոսներին մեծարելուց ու նրանց պատմությունները մեզ ներկայացնելուց բացի կատարում են մի շատ կարեւոր գործ՝ Հայաստանի տեղն ամրագրում են աշխարհի հումանիտար քարտեզի վրա: Այս նախաձեռնությունը Հայաստանի միջազգայնացման ճանապարհին կարեւորագույն նախագծերից մեկն է:
Ես ողջունում եմ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիրներին և թիմին, ովքեր հնարավոր են դարձնում այս ամենը: Եկե՛ք միանանք և յուրաքանչյուրս աջակցենք մարդասիրական այս շարժմանը»:

YEREVAN, APRIL 26, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan attached importance to the activity of ‘Aurora’ humanitarian initiative in terms of enshrining Armenia’s place in the world’s humanitarian map, reports Armenpress.
“On April 24, the ‘Aurora’ Prize 2017 nominees were announced. It is already the second year we learn about the inspiring stories of these heroes living in different parts of the world.
In addition to praising these heroes and presenting their stories to us, the Prize and ‘Aurora’ humanitarian initiative also carry out several important tasks: they enshrine Armenia’s place in the world’s humanitarian map. This initiative is one of the key programs on Armenia’s way of internationalization.
I appreciate the co-founders and the team of ‘Aurora’ humanitarian initiative who make all this possible. Let’s join and support this humanitarian movement”, the PM said on Facebook.