ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է Եվրոպական միության հատուկ ներկայացուցչին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ապրիլի 26-ին ընդունել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Զալբերին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանն ուղղված՝ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ջանքերը: Շեշտվել է Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում նախորդ տարի կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված համաձայնությունների իրականացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է արվել մոտ ապագայում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հնարավոր հանդիպմանը:

Министр иностранных дел Армении принял специального представителя ЕС
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 26-го апреля принял специального представителя Европейского союза (ЕС) по Южному Кавказу и кризису в Грузии Герберта Зальбера.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, собеседники обсудили усилия Армении и стран-сопредседателей Минской Группы ОБСЕ, направленные на создание соответствующих условий для продвижения процесса мирного урегулирования карабахского конфликта. Была подчеркнута необходимость выполнения договоренностей, достигнутых на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге в прошлом году.
В ходе встречи собеседники коснулись возможной в ближайшем будущем встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана.