ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է Եվրոպական միության հատուկ ներկայացուցչին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ապրիլի 26-ին ընդունել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Զալբերին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանն ուղղված՝ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ջանքերը: Շեշտվել է Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում նախորդ տարի կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված համաձայնությունների իրականացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է արվել մոտ ապագայում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հնարավոր հանդիպմանը:

YEREVAN, APRIL 26, ARMENPRESS. Minister of Foreign Affairs of Armenia Edward Nalbandian received Herbert Salber, the EU Special Representative for the South Caucasus and Crisis in Georgia on April 28.
As “Armenpress” was informed from the press service of MFA Armenia, the interlocutors discussed the efforts exerted by Armenia and the OSCE Minsk Group Co-chair countries towards the creation of appropriate conditions for the advancement of the Nagorno Karabakh peaceful settlement process. The necessity to implement the agreements reached at the Summits in Vienna and Saint Petersburg last year was emphasized.
During the meeting a reference was made to a possible in the near future meeting of the Ministers of Foreign Affairs of Armenia and Azerbaijan.