Լոնդոնում ՀՀ դեսպանությունը ճշտում է Մանչեսթերում պայթյունից տուժածների թվում ՀՀ քաղաքացիների առկայությունը
Լոնդոնում ՀՀ դեսպանությունը ճշտում է Մանչեսթերում պայթյունից տուժածների թվում
ՀՀ քաղաքացիների առկայությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոնդոնում ՀՀ դեսպանությունը ճշտում է Մանչեսթերի պայթյունի հետևանքով տուժածների թվում ՀՀ քաղաքացիների առկայությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Լոնդոնում ՀՀ դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել, որում ցավակցություն է հայտնել Մանչեսթերում հնչած պայթյունի հետևանքով տուժածների ընտանիքներին:
Անգլիայի Մանչեսթեր քաղաքի ծածկած մարզադաշտում պայթյունը որոտացել Է տեղական ժամանակով ժամը 22:35-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 01:35-ին): Այդ րոպեներին ավարտվում էր ամերիկացի փոփ երգչուհի Արիանա Գրանդեի համերգը, որին ներկա Էր մի քանի հազար մարդ, մեծ թվով երեխաներ եւ դեռահասներ: Վերջին տվյալներով՝ մահացել է 22 մարդ, վիրավորվել՝ 59-ը:

Посольство Армении в Великобритании уточняет наличие граждан Армении среди пострадавших в Манчестере
Посольство Армении в Великобритании уточняет наличие граждан Армении среди
пострадавших в Манчестере
Посольство Армении в Лондоне уточняет наличие граждан Армении среди пострадавших во время взрыва в Манчестере. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Twitter пишет пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
Посольство Армении в Лондоне распространило заявление, в котором выражает соболезнование семьям пострадавших во время взрыва в Манчестере.
Взрыв на крытом стадионе в английском городе Манчестер на севере страны прогремел примерно в 22:35 по местному времени (01:35 евн. вторника) сразу после завершения выступления американской поп-певицы Арианы Гранде. Власти расценили произошедшее как террористический акт. Нападение в Манчестере, в результате которого погибли 22 человека и было ранено 59, было совершено одиночкой, который пронес с собой на арену взрывное устройство.