Լոնդոնում ՀՀ դեսպանությունը ճշտում է Մանչեսթերում պայթյունից տուժածների թվում ՀՀ քաղաքացիների առկայությունը
Լոնդոնում ՀՀ դեսպանությունը ճշտում է Մանչեսթերում պայթյունից տուժածների թվում
ՀՀ քաղաքացիների առկայությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոնդոնում ՀՀ դեսպանությունը ճշտում է Մանչեսթերի պայթյունի հետևանքով տուժածների թվում ՀՀ քաղաքացիների առկայությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Լոնդոնում ՀՀ դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել, որում ցավակցություն է հայտնել Մանչեսթերում հնչած պայթյունի հետևանքով տուժածների ընտանիքներին:
Անգլիայի Մանչեսթեր քաղաքի ծածկած մարզադաշտում պայթյունը որոտացել Է տեղական ժամանակով ժամը 22:35-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 01:35-ին): Այդ րոպեներին ավարտվում էր ամերիկացի փոփ երգչուհի Արիանա Գրանդեի համերգը, որին ներկա Էր մի քանի հազար մարդ, մեծ թվով երեխաներ եւ դեռահասներ: Վերջին տվյալներով՝ մահացել է 22 մարդ, վիրավորվել՝ 59-ը:

Embassy in London inquires whether Armenian nationals are among affected by Manchester Arena bombing
Embassy in London inquires whether Armenian nationals are among affected by Manchester
Arena bombing
YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. The Armenian Embassy in London is currently claryifing whether Armenian nationals have been affected by the Manchester Arena bombing, Tigran Balayan, spokesman of the Armenian foreign ministry said on Twitter.
The Armenian Embassy in London released a statement extending condolences to the families of the victims.
According to latest information, twenty-two people, including children, have been killed and 59 injured in a suspected suicide attack at Manchester Arena.
The blast happened at 22:35 BST on Monday at the end of a pop concert by the US singer Ariana Grande.
Greater Manchester Police said the lone male attacker, who died in the blast, was carrying an improvised explosive device which he detonated.