Valentino-ն հագուստի հավաքածու Է նվիրել Նյու Յորքին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Valentino իտալական նորաձեւության տունը ներկայացրել Է հագուստի նոր կրուիզային հավաքածու: Դրա ստեղծմամբ զբաղվում Էր մակնիշի կրեատիվ տնօրեն Պիեռպաոլո Պիչոլին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է The Cut-ը:
Հագուստը նվիրած Է Նյու Յորքին եւ հիփ-հոփ մշակույթին: Հավաքածուում օգտագործվել են առավելապես վառ գույներ՝ նեֆրիտագույն, կարմիր, մանուշակագույն, դեղին եւ վարդագույն երանգները: Այս տարեշրջանի գլխավոր աքսեսուարը, դիզայների կարծիքով, դարձել են արծաթե ականջօղերը:
Valentino նորաձեւության տունը հիմնվել Է իտալացի մոդելագործ Վալենտինո Կլիմենտե Լյուդովիկո Գարավանիի եւ նրա գործընկեր Ջանկառլո Ջիամետիի կողմից: Առաջին ցուցադրությունն անցկացվել Է 1962 թվականին Ֆլորենցիայում:
Valentino-ի հաճախորդներ են եղել եւ մնում են բազմաթիվ հայտնիներ եւ հոլիվուդյան աստղեր: Հարսանեկան արարողությունների համար տան զգեստներն ընտրել են Էլիզաբեթ Թեյլորը, Ժակլին Քենեդի-Օնասիսը, Քորթնի Քոքսը եւ Ջենիֆեր Լոպեսը: Վալենտինո Գարավանին նորաձեւության տան գործերից հեռացել Է 2007 թվականին:

Valentino посвятил коллекцию одежды Нью-Йорку
Итальянский модный дом Valentino представил новую круизную коллекцию одежды. Ее созданием занимался креативный директор марки Пьерпаоло Пиччоли, сообщает The Cut.
Одежда посвящена Нью-Йорку и хип-хоп культуре. В коллекции использованы преимущественно яркие цвета: нефритовые, красные, сиреневые, желтые и розовые оттенки. Главным аксессуаром в этом сезоне, по мнению дизайнера, стали серебряные серьги.
Модный дом Valentino основан итальянским модельером Валентино Клименте Людовико Гаравани и его деловым партнером Джанкарло Джиамметти. Первый показ прошел в 1962 году во Флоренции,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Клиентками Valentino были и остаются многие знаменитости и голливудские звезды. Для свадебных церемоний платья дома выбирали Элизабет Тэйлор, Жаклин Кеннеди-Онассис, Kортни Кокс и Дженнифер Лопес. Валентино Гаравани отошел от дел в модном доме в 2007 году.