Կարեն Կարապետյանը Կազանում հանդիպել է Բելառուսի գործընկերոջ հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 26ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Կազան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում առանձնազրույց է ունեցել Բելառուսի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Կոբյակովի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Երկու երկրների վարչապետերը քննարկել են հայ-բելառուսական տնտեսական հարաբերությունների օրակարգը և հետագա զարգացման հեռանկարները: Արծարծվել են ինչպես Անկախ պետությունների համագործակցության, այնպես էլ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նշենք, որ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Կազանում մասնակցում է ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի և Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստերին:

Премьер-министр Карен Карапетян в Казани встретился с коллегой из Беларуси
Премьер-министр Карен Карапетян в рамках рабочего визита в Казань провел встречу с глазу на глаз с Премьер-министром Республики Беларусь Андреем Кобяковым. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью правительства Армении.
Премьер-министры двух стран обсудили повестку дня и перспективы дальнейшего развития армяно-белорусских экономических отношений. Был затронут ряд вопросов, касающихся сотрудничества в рамках как Содружества Независимых Государств, так и Евразийского экономического союза.
Отметим, что Премьер-министр РА Карен Карапетян в Казани принимает участие в заседаниях Совета глав правительств СНГ и Евразийского межправительственного совета.