Արշակ Փոլադյանը համատեղության կարգով նշանակվել է Մարոկկոյում ՀՀ դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Թունիսում ՀՀ դեսպան Արշակ Փոլադյանը համատեղության կարգով նշանակվել է Մարոկկոյի Թագավորությունում ՀՀ դեսպան: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի. Թունիսի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Արշակ Փոլադյանին, համատեղության կարգով, նշանակել Մարոկկոյի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Երևան)»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:

Аршак Поладян назначен послом Армении в Марокко по совместительству
Указом президента Армении Армена Саркисяна посол Армении в Тунисе Аршак Поладян назначен послом Армении в Марокко по совместительству. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно пункту 2 части 1 статьи 132 Конституции, чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Тунисе Аршак Поладян назначен чрезвычайным и полномочным послом Республики Армения в Королевстве Марокко по совместительству (резиденция в Ереване)”, - говорится в указе президента Армении.