Աթենա Մանուկյանի եվրատեսիլյան «Chains On You» երգը երաժշտական նոր լուծումներ կստանա
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ  2020» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանի պատվիրակ Աթենա Մանուկյանի «Chains On You» երգը, որով երգչուհին ներկայանալու է, վերամշակվում է:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`այս մասին գրել է Eurovoix-ը:
Երգչուհու երաժշտական թիմը հաստատել է, որ երգը «Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծում հաղթելուց հետո որոշ փոփոխությունների է ենթարկվում: Արտադրական թիմն աշխատում է ձայնագրման ստուդիայում` երգը համալրելով հայկական երաժշտական ելևէջներով:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Աթենա Մանուկյանը պատմել է, որ «Chains On You» երգը գրել են իր պրոդյուսեր դիջեյ Պակոյի հետ երկու օրում, երբ ձայնագրում էին Աթենայի նոր ալբոմը, որը շուտով կթողարկվի: «Ուզում էի ստեղծել մի հիթ, որը կներկայացնի իմ ուժեղ անհատականությունը: Ես և իմ պրոդյուսերը շատ ենք չարչարվել: Բառերը գրել եմ ավտոբուսի մեջ, երբ մի կետից մյուս կետն էի տեղափոխվում:  Շատ եմ կարևորում երգիս իմաստը, որովհետև շատերն այն միանգամից չեն ընկալում: Երգում խոսվում է մարդկանց գանձերի՝ ադամանդների մասին՝ տաղանդի, շնորհի, որոնք միայն մեզ են պատկանում: Երբեմն փորձում են խլել այդ ադամանդները: Ուզում եմ ասել, որ դրանք կարող են փայլել միայն մեզ մոտ, քանի որ իրականում մերն են»,-նշել է երգչուհին:
«Եվրատեսիլ 2020»-ը տեղի  կունենա Նիդերլանդների Ռոտերդամ քաղաքում: Մրցույթի կիսաեզրափակիչ փուլերը կանցկացվեն մայիսի 12-14-ին, իսկ եզրափակիչը` մայիսի 16-ին:

Athena Manoukian’s Chains on You getting “revamped” for Eurovision
YEREVAN, MARCH 3, ARMENPRESS. Athena Manoukian’s Chains on You is getting revamped after winning the Armenian national selection for the Eurovision 2020 Song Contest, according to Eurovoix.
According to the report the production team of Manoukian are currently “revamping the backing track for the song and incorporating stronger Armenian instrumentation”.
Eurovision 2020 will take place in Rotterdam, the Netherlands from May 12th to May 16th.
“I wanted to create a hit that would represent my strong personality. Me and my producer worked a lot on it. I wrote the lyrics in a bus when I was traveling. The meaning of the song is very important, many don’t realize it initially. The song is about the treasures of people, about diamonds – talent, gift, that belong only to us. Sometimes they try to take these diamonds away from us. I want to say, that these diamonds can shine only with us, because they belong to us”, Manoukian said about her song in an interview with ARMENPRESS before winning the national selection.