Արցախի Նախագահն ընդունել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պատվիրակությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 2-ին ընդունել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պատվիրակությանը՝ կառույցի ղեկավար Արմեն Մելիքբեկյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ողջունելով հյուրերին՝ նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ ֆուտբոլի՝ որպես մասսայական մարզաձևի զարգացումը մշտապես գտնվում է Արցախի իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում: Այդ համատեքստում նախագահ Հարությունյանը կարևորել է վերջին տարիներին Արցախում կառուցված մարզադաշտերի նշանակությունը, ֆուտբոլային տարբեր թիմերի աշխատանքը՝ նշելով, որ ՀՖՖ-ի հետ համարժեք փոխգործակցության պայմաններում այն որակական նոր զարգացում կունենա:
ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը ևս ընդգծել է մարզաձևի զարգացման անհրաժեշտությունը և հավաստիացրել, որ այս առումով շարունակական են լինելու աջակցության տարբեր ծրագրերը:

Президент Республики Арцах принял делегацию Федерации футбола Армении
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 2 июня принял делегацию Федерации футбола Армении (ФФА) во главе с руководителем структуры Арменом Меликбекяном.
Как сообщили Арменпресс в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, приветствуя гостей, президент Арутюнян отметил, что развитие футбола как массового вида спорта находится в центре постоянного внимания властей Арцаха. В этом контексте А.Арутюнян подчеркнул важное значение стадионов, построенных за последние годы в Арцахе, а также работы разных футбольных команд, отметив, что в условиях полноценного взаимодействия с ФФА будут качественно новые развития.
Председатель ФФА Армен Меликбекян также подчеркнул необходимость развития этого вида спорта и заверил, что разные программы содействия в этом направлении будут носить регулярный характер.