Արցախի բյուջեի կատարողականը քննարկվել է խորհրդարանի երեք խմբակցություններում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22  ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի 2019թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությոունը հունիսի 22-ին քննարկվել է Ազգային ժողովի Արցախի «Արդարություն», «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» և «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» խմբակցություններում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, քննարկումներին բյուջեի կատարողականի վերաբերյալ պարզաբանումներ են տվել Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը և ֆինանսների նախարար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Պատգամավորներն առաջարկություններ են ներկայացրել ծրագրային բյուջետավորման համակարգի ներդնման, զբոսաշրջային ոլորտում սկսնակ նախագծերի ֆինանսավորման, պետական պատվերով մասնագետների պատրաստման ու աշխատանքի ապահովման գործիքակազմերի մշակման և բյուջեի ծախսային որոշ դրույթների մանրամասնման անհրաժեշտության վերաբերյալ:
Բյուջեի կատարողականի հանձնաժողովային քննարկումը կեզրափակվի հունիսի 23-ին՝ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում:

Отчет об исполнении бюджета обсужден в трех фракциях парламента Арцаха
Годовой отчет об исполнении государственного бюджета за 2019 год 22-го июня был обсужден во фракциях «Справедливость» Арцаха, «Демократическая партия Арцаха» и «Армянская Революционная Федерация» Национального Собрания Республики Арцах.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС Арцаха, разъяснения касательно отчета об исполнении бюджета представили государственный министр Республики Арцах Григорий Мартиросян и министр финансов Ваграм Багдасарян.
Депутаты представили предложения касательно внедрения системы программного бюджетирования, финансирования новых проектов в сфере туризма, подготовки специалистов по государственному заказу и разработки инструментариев по обеспечению работой, а также необходимости детализации некоторых расходных положений бюджета.
Обсуждения отчета об исполнении государственного бюджета в комиссиях будут завершены 23-го июня на заседании постоянной комиссии по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.