ԼՂ հակամարտության գոտում ահաբեկիչների ներկայությունը սպառնալիք է անվտանգությանը. իրանցի պաշտոնյա
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում թաքֆիրական ահաբեկիչների ներկայությունը սպառնալիք է՝  ուղղված խաղաղությանն ու անվտանգությանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի նախագահի միջազգային հարցերով խորհրդական Հոսեյն Ամիր Աբդոլահյանը:
Պաշտոնյան ԼՂ հակամարտության կարգավորման միակ ճանապարհը համարում է  պատերազմի անհապաղ դադարեցումը և քաղաքական բանակցությունը:
«Իրանի սահմանների կատարյալ անվտանգության  պահպանումը Թեհրանի կարևորագույն առաջնահերթությունն է, և այս հարցով Թեհրանը որևէ երկրի համար բացառություն չի անելու»,- շեշտել է նա:

Присутствие террористов в зоне карабахского конфликта - угроза безопасности: иранский деятель
Присутствие террористов-такфиров в зоне нагорно-карабахского конфликта представляет собой угрозу миру и безопасности. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Twitter написал советник по международным делам спикера парламента Исламской Республики Иран Хосейн Амир-Абдоллахян.
Он считает, что единственным способом урегулирования нагорно-карабахского конфликта является немедленное прекращение войны и политические переговоры.
«Поддержание абсолютной безопасности на границах Ирана является главным приоритетом для Тегерана, и Тегеран не сделает никаких исключений для какой-либо страны», - подчеркнул Хосейн Амир-Абдоллахян.