ՀՀ ՊՆ-ն հայտնում է Ադրբեջանի ՊՆ-ի հերթական տեղեկատվական սադրիչ գործողության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկատվական սադրիչ գործողություն է համարում Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն առ այն, որ հուլիսի 15-ին ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները Գեղարքունիքի մարզի մարտական հենակետերից իբր կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տարածած հայտարարության մեջ նշված է. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, որ սկսել է ապատեղեկատվություն տարածել գրեթե ամենօրյա ռեժիմով, այսօր նույնպես ձեռնպահ չի մնացել տեղեկատվական սադրիչ գործողություններից։
Մասնավորապես, այդ երկրի պաշտպանական գերատեսչությունը տարածել է հաղորդագրություն, ըստ որի՝ հուլիսի 15-ին, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները Գեղարքունիքի մարզի մարտական հենակետերից կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։
Տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը. ՀՀ զինված ուժերը հրադադարի պահպանման ռեժիմը չեն խախտել։ Հայկական ստորաբաժանումները, անհրաժեշտության դեպքում, իրականացնում են միայն հակառակորդին հակազդելու գործողություններ»։

YEREVAN, JULY 15, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Armenia assesses the statement issued by the Azerbaijani defense ministry that allegedly the Armenian armed forces opened fire against Azerbaijani positions from the positions of Gegharkunik Province as a provocative act.
ARMENPRESS reports the statement issued by the Defense Ministry of Armenia reads as follows,
''The defense ministry of Azerbaijan, which has started to spread disinformation nearly on daily basis, today also did not refrain from provocative information actions.
Particularly, the defense ministry of that country issued a statement, according to which the units of the Armenian armed forces opened fire at the Azerbaijani positions from the military positions in Gegharkunik Province on July 15.
The information does not correspond to reality. The Armenian armed forces have not violated the ceasefire regime. The Armenian units only take measures aimed at countering the actions of the adversary in case of necessity''.