Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում կայունացել է. ՀՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում, օգոստոսի 6-ի ժամը 18։00-ի դրությամբ, նույն օրվա կեսօրին ադրբեջանական կողմի իրականացրած սադրանքից հետո, կայունացել է, հակառակորդի կրակահերթերից միջդիրքային տարածքում բռնկված հրդեհը մարել է։ «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ըստ աղբյուրի՝ հայկական կողմից տուժածներ չկան։
Օգոստոսի 6-ին, ժամը 12:10-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ էին բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով նաև հրդեհվել էր միջդիրքային հատվածի խոտածածկույթը։ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ հայկական կողմն իրականացնում է հակազդման և հակառակորդի կրակը լռեցնելու գործողություններ։

Ситуация на Ерасхском участке армяно-азербайджанской границы стабилизировалась. Минобороны РА
По состоянию на 18:00 часов 6 августа,обстановка на Ерасхском участке армяно-азербайджанской границы —после провокации, осуществленной азербайджанской стороной во второй половине того же дня, стабилизировалась.Пожар, возникший от выстрелов противника на промежуточнойтерритории между позициями, потушен.
Об этом Арменпресс сообщили в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства обороны Республики Армения.
Согласно источнику, пострадавших с армянской стороны нет.
6 августа около 12:10 часов Вооруженные силы Азербайджана обстреляли армянские позиции на Ерасхском участке армяно-азербайджанской границы из огнестрельного оружия разного калибра, в результате чего от выстрелов противника на промежуточноймежду позициями, покрытой растительностью территории возник пожар.В Минобороны РА заявили, что армянская сторона предпринимает контрмеры для подавленияогня противника.