ՌԴ դեսպանն այցելել է Արմավիրի հատվածի հայ-թուրքական սահմանին գտնվող ուղեկալներ ու դիրքեր
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն իր արձակուրդի ընթացքում ընտանիքի հետ շարունակում է ծանոթանալ Հայաստանի Հանրապետության տեսարժան վայրերին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել է ՌԴ դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը:
Օգոստոսի 12-ին նրանք այցելել են Արմավիրի մարզ, որտեղ ծանոթացել են մի շարք տեսարժան վայրերի, այդ թվում ՝ Բագարան գյուղում գտնվող Սուրբ Շուշանիկ եկեղեցուն (X դար) և VI դարում կառուցված Սուրբ Երրորդություն եկեղեցուն։
Այցի ընթացքում Սերգեյ Կոպիրկինը նաև այցելել է Հայաստանում Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության Արմավիրի սահմանապահ ջոկատի ծառայության վայր և հայ-թուրքական սահմանին գտնվող ուղեկալները ու դիրքերը:
Նա հանդիպել է ռուս և հայ սահմանապահների հետ, ծանոթացել նրանց կողմից իրականացվող խնդիրներին և այն բանին, թե ինչպես են նրանք համատեղ ծառայություն իրականացնում ՝ պահպանելով Հայաստանի Հանրապետության սահմանները:

Ambassador of Russia visits positions on Armenian-Turkish border in Armavir Province
YERERVAN, AUGUST 13, ARMENPRESS. Ambassador of Russia to Armenia Sergey Kopirkin continues to spend his holiday getting acquainted with the sights of Armenia together with his family, ARMENPRESS was informed from the official Facebook page of the Russian Embassy.
On August 12 they visited Armavir Province, where they got acquainted with a number of sights, including St. Shushanik Church in Bagaran village (constructed in X century).
During the visit Sergey Kopirkin visited the Armavir Border Detachment of the Border Department of the Russian Federal Security Service in Armenia and the road blocks and positions on the Armenian-Turkish border.