Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է Covid-19-ի 1765 դեպք, մահացել է 38 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հոկտեմբերի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 278 հազար 431 դեպք, որից 252 հազար 211-ն՝ առողջացած, 5713-ը` մահվան ելքով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, մանրամասնելով, որ վերջին մեկ օրվա ընթացքում կատարվել է 15 հազար 616 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1765 նոր դեպք: Առողջացել է 881 մարդ, մահացել՝ 38-ը:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ բուժառուն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1232 է:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 19 հազար 275 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 միլիոն 855 հազար 238 թեստավորում:

В Армении подтверждено 1 765 случаев заражения Covid-19
По состоянию на 11:00 15 октября в Армении всего подтверждено 278 431 случаев заражения COVID-19, 252 211 из которых вылечились, есть 5 713 летальных исходов.
Как передает «Арменпресс», Министерство здравоохранения Армении сообщает, за последние сутки проведено 15 616 тестов. Подтверждено 1 765 новых случаев заражения COVID-19, вылечились 881 заболевших, есть 38 летальных исходов.
В предыдущий день зарегистрирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 232.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 19 275 пациентов. Всего проведено 1 855 238 тестов.