Վարոս Սիմոնյանը նշանակվել է ԵՏՀ ներքին շուկաների և տեղեկատվական հարցերով նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Վարոս Սիմոնյանը նշանակվել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ներքին շուկաների, տեղեկատվայնացման և տեղեկատվական հաղորդակցման տեխնոլոգիաների հարցերով կոլեգիայի անդամ (նախարար): «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտնեց ԵՏՀ պաշտոնական ներկայացուցիչ, ԵՏՀ կոլեգիայի նախագահի օգնական Իյա Մալկինան:
«Այսօրվանից աշխատանքի է անցել կոլեգիայի նոր անդամ, ներքին շուկաների, տեղեկատվայնացման և տեղեկատվական հաղորդակցման տեխնոլոգիաների հարցերով նախարար Վարոս Սիմոնյանը: Նրա նշանակման մասին որոշումն ընդունվել է Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի կողմից ՝ Հայաստանի առաջարկության հիման վրա»,- ասաց Մալկինան:
Վարոս Սիմոնյանը 2019-21 թվականները զբաղեցրել է Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալի պաշտոնը: Նոր պաշտոնում Վարոս Սիմոնյանը կփոխարինի Գեղամ Վարդանյանին, ով լիազորությունները դադարեցնելու դիմում էր ներկայացրել:

Варос Симонян назначен министром по информационным вопросам внутренних рынков ЕЭК
ЕРЕВАН, 24 НОЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Варос Симонян назначен членом (министром) Коллегии Евразийской экономической комиссии по внутренним рынкам, информатизации и информационно-коммуникационным технологиям. Как сообщает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции заявила официальный представитель ЕЭК, помощник председателя Коллегии ЕЭК Ия Малкина.
«Сегодня приступил к работе новый член правления, министр внутренних рынков, информации и информационных коммуникационных технологий Варос Симонян. Решение о его назначении было принято Высшим Евразийским экономическим советом на основании предложения Армении», - сказала Малкина.
В 2019-21 годах Варос Симонян занимал должность заместителя министра экономики. На новой должности Варос Симонян заменит Гегама Варданяна, подавшего в отставку.