Պուտինի եւ Բայդենի զրույցը տեղի կունենա տեսակոնֆերանսի ձեւաչափով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տեսակոնֆերանսի ձեւաչափով ՌԴ-ի եւ ԱՄՆ-ի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի եւ Ջո Բայդենի՝ առաջիկա բանակցությունների ստույգ ժամկետը նախկինի պես համաձայնեցված չԷ, աշխատանքը շարունակվում Է: Դեկտեմբերի 3-ին այդ մասին լրագրողներին հայտարարել Է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ստույգ ժամկետը նախկինի պես համաձայնեցված չԷ, նախկինի պես աշխատանք Է տարվում,- ասել Է նա՝ պատասխանելով համապատասխան հարցին:- Խոսքը վերաբերում Է տեսակոնֆերանսին»: Պեսկովը հավելել Է, որ առայժմ չկա նաեւ ստույգ ըմբնում բանակցություններին երկու երկրների պատվիրակությունների հնարավոր մասնակցության առիթով:
Ավելի վաղ ՌԴ-ի փոխարտգործնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը հայտարարել Է, որ Մոսկվան հույս ունի, որ Պուտինը եւ Բայդենը մոտ օրերս զրույց կանցկացնեն, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Разговор Путина и Байдена пройдет в формате видеоконференции
Точная дата предстоящих переговоров президентов РФ и США Владимира Путина и Джо Байдена в формате видеоконференции по-прежнему не согласована, работа продолжается. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом заявил в пятницу журналистам пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
"Точная дата по-прежнему не согласована, по-прежнему ведется работа, - сказал он, отвечая на соответствующий вопрос. - Речь идет о видеоконференции". Песков добавил, что нет пока и точного понимания по поводу возможного участия делегаций двух стран в переговорах.
Ранее замглавы МИД РФ Сергей Рябков заявил, что Москва надеется на проведение разговора Путина и Байдена в ближайшие дни.