Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի անդամ Ժիրայր Մարգարյանը տեղափոխվեց Ուկրաինա
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Արարատում» 1.5 տարի հանդես գալուց հետոԺիրայր Մարգարյանը տեղափոխվում է ուկրաինական «Վերես»։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը:Ակումբների միջև համաձայնություն է ձեռք բերվել ֆուբոլիստի տեղափոխության վերաբերյալ։
24-ամյա ֆուտբոլիստը «Արարատին» էր միացել 2020 թվականի ամռանը։ Նա թիմի կազմում բոլորմրցաշարերում մասնակցել է 47 հանդիպման, դարձել է 10 գոլային փոխանցման հեղինակ ևնվաճել է Հայաստանի գավաթը։
Ժիրայր Մարգարյանը խոսել է «Արարատի» մամուլի ծառայության հետ․ «Հպարտ եմ, որ կրել եմլեգենդար այս ակումբի մարզաշապիկը։ Այստեղ անցկացրած ժամանակահատվածում շատ էինհետաքրքիր ու հիշարժան պահերը։ Ամենից նշանակալին գավաթակիր դառնալն էր»։
Մարգարյանը պատմել է, թե ինչ դրդապատճառներով է ընդունել «Վերեսի» առաջարկը․«Ուրախությամբ եմ տեղափոխվում այս ակումբ։ «Վերեսը» խաղում է ավելի բարձրակարգառաջնությունում, ինչը կօգնի խաղային առաջընթաց գրանցել։ Հուսով եմ՝ արագորեն կհարմարվեմթիմին կկարողանամ օգնել հասնել իր առջև դրված նպատակներին»։
Ժիրայր Մարգարյանը նաև իր խոսքն է հղել «Արարատի» աշխատակացիներին ևերկրպագուներին․ «Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր ֆուտբոլիստներին և աշխատակիցներինհամատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար։ Վարդան Բիչախչյանի գլխավորությամբ խաղացելեմ ինչպես «Արարատում», այնպես էլ «Շիրակում» և շնորհակալ եմ նրան ինձ հավատալու ուվստահելու համար։ Դա ինձ ստիպում էր ամեն օր ավելի շատ աշխատել և կատարելագործվել։

Футболист Жирайр Маргарян перешел из ереванского «Арарата» в украинский «Верес»
Отыграв в ереванском футбольном клубе «Арарат» 1,5 года, футболист Жирайр Маргарян перешел в украинский «Верес». Между клубами достигнута договоренность о переходе футболиста.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт клуба, 24-летний футболист присоединился к «Арарату» летом 2020 года. В составе команды принял участие в 47 матчах во всех турнирах, стал автором 10 результативных передач, выиграл Кубок Армении.
«Я горжусь тем, что носил футболку этого легендарного клуба. За время, проведенное здесь, было много интересных и запоминающихся моментов. Самым важным было стать обладателем кубка», - отметил Маргарян.
Он рассказал, почему принял предложение Вереса: «Я счастлив перейти в этот клуб. «Верес» играет в чемпионате более высокого уровня, что поможет зафиксировать игровой прогресс. Надеюсь, я быстро адаптируюсь в команде и смогу помочь в достижении ее целей».
Жирайр Маргарян также обратился к работникам и болельщикам «Арарата»: «Благодарю всех футболистов и сотрудников за эффективную совместную работу. Под руководством Вардана Бичахчяна я играл и в «Арарате», и в «Шираке», благодарю его за то, что он верил и доверял мне․ Это заставило меня работать усерднее и совершенствоваться каждый день».