Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպանը մեկնաբանել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպան Ջեֆրի Ֆլեյկը հարցազրույց է տվել Թուրքիայի պետական «Անադոլու» լրատվական գործակալությանը, որի ժամանակ մեկնաբանել է նաև Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը:
Ֆլեյկը Թուրքիայի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված ջանքերը բնութագրել է որպես «հիանալի զարգացում»:
«Մենք ողջունում ենք այդ քայլերը, ներառյալ (խմբ. նկատի ունի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումները) հանդիպումները Մոսկվայում և Վիեննայում։ Սրանք, անշուշտ, համարձակ քայլեր են։ Կարևոր նշան է նաև Ստամբուլի և Երևանի միջև թռիչքների վերականգնումը»,- ասել է դեսպանը։

US Ambassador to Turkey comments on the process of normalization of Armenia-Turkey relations
YEREVAN, 15 FEBRUARY, ARMENPRESS. The US Ambassador to Turkey Jeff Flake gave an interview to the Turkish state news agency “Anadolu”, during which commented on the process of normalization of Armenia-Turkey relations, ARMENPRESS reports, the Turkish “Anadolu” news agency reports.
Flake described the efforts aimed at normalization of relations between Turkey and Armenia as “wonderful development”.
“We welcome those steps, including the meetings (meaning of the special representatives – edited) in Moscow and Vienna. These are, surely, courageous steps. An important step is also the restoration of flights between Istanbul and Yerevan”, said the Ambassador.