Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպանը մեկնաբանել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպան Ջեֆրի Ֆլեյկը հարցազրույց է տվել Թուրքիայի պետական «Անադոլու» լրատվական գործակալությանը, որի ժամանակ մեկնաբանել է նաև Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը:
Ֆլեյկը Թուրքիայի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված ջանքերը բնութագրել է որպես «հիանալի զարգացում»:
«Մենք ողջունում ենք այդ քայլերը, ներառյալ (խմբ. նկատի ունի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումները) հանդիպումները Մոսկվայում և Վիեննայում։ Սրանք, անշուշտ, համարձակ քայլեր են։ Կարևոր նշան է նաև Ստամբուլի և Երևանի միջև թռիչքների վերականգնումը»,- ասել է դեսպանը։

Посол США в Турции прокомментировал процесс нормализации армяно-турецких отношений
Посол США в Турции Джеффри Флейк дал интервью турецкому государственному информационному агентству Anadolu, в котором также прокомментировал процесс нормализации армяно-турецких отношений.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Anadolu, Флейк назвал усилия по нормализации отношений между Турцией и Арменией «прекрасным развитием».
«Мы с удовлетворением воспринимаем эти шаги, в том числе встречи [спецпредставителей] в Москве и Вене. Это, безусловно, мужественные шаги. Открытие авиарейсов между Стамбулом и Ереваном – также важный знак», - сказал посол.