Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 19-20-ին երկօրյա պաշտոնական այց կկատարի Ռուսաստանի Դաշնություն: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Երկու երկրների առաջնորդները կքննարկեն հայ-ռուսական ռազմավարական և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող օրակարգային հարցեր: Անդրադարձ կկատարվի Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին:
Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 20-ին հանդիպում կունենա նաև ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի, Ռուսաստանի Պետական Դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to meet with President Putin during official visit to Russia
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to meet with President Putin during official visit to
YEREVAN, APRIL 18, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will visit Russia on April 19 for a two-day official trip.
During the visit the Prime Minister will have a meeting with President of the Russian Federation Vladimir Putin in Moscow, the Prime Minister’s Office said in a press release.
Pashinyan and Putin will discuss “the agenda items related to the further development of the Armenian-Russian strategic and allied relations. The course of implementation of the 2020 November 9, 2021 January 11 and November 26 trilateral statements of the leaders of Armenia, Russia and Azerbaijan will be addressed,” the Prime Minister’s Office said.