Ֆրանսիան ակնկալում է պահպանել կապերը Ռուսաստանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի իշխանությունները ակնկալում են պահպանել Ռուսաստանի հետ կապի ուղիները՝ ի հեճուկս 34 դիվանագետի արտաքսելու ռուսական իշխանությունների որոշմանը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին BFM հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Անն-Կլեր Լեժանդրը։
«Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը բաց կպահի Ռուսաստանի հետ կապի ուղիները: Մենք Ռուսաստանի հետ պատերազմի մեջ չենք և դա չենք ուզում»,- ասել է Լեժանդրը։
Նրա խոսքով՝ բանակցային ուղիների պահպանումն անհրաժեշտ է «հեռանկարում Ուկրաինայում հրադադարի հասնելու տեսանկյունից»։

France expects to maintain ties with Russia
YEREVAN, MAY 18, ARMENPRESS. The French authorities expect to maintain contact channels with Russia, despite the decision of the Russian authorities to deport 34 diplomats, ARMENPRESS reports the official representative of the French Foreign Ministry Anne-Claire Legendre said.
"French President Emmanuel Macron will keep communication channels with Russia open. We are not at war with Russia, we do not want that," Legendre said.
According to her, negotiation channels are necessary "for achieving a ceasefire in Ukraine in the future."