Ֆրանսիան ակնկալում է պահպանել կապերը Ռուսաստանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի իշխանությունները ակնկալում են պահպանել Ռուսաստանի հետ կապի ուղիները՝ ի հեճուկս 34 դիվանագետի արտաքսելու ռուսական իշխանությունների որոշմանը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին BFM հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Անն-Կլեր Լեժանդրը։
«Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը բաց կպահի Ռուսաստանի հետ կապի ուղիները: Մենք Ռուսաստանի հետ պատերազմի մեջ չենք և դա չենք ուզում»,- ասել է Լեժանդրը։
Նրա խոսքով՝ բանակցային ուղիների պահպանումն անհրաժեշտ է «հեռանկարում Ուկրաինայում հրադադարի հասնելու տեսանկյունից»։

Франция рассчитывает сохранить каналы связи с Россией
Французские власти рассчитывают на сохранение каналов связи с Россией, несмотря на решение российских властей выслать 34 дипломата. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом заявила в среду в эфире канала BFM официальный представитель МИД Франции Анн-Клер Лежандр.
"Президент Франции Эмманюэль Макрон будет сохранять открытым канал связи с России", - сказала Лежандр. "Мы не находимся в состоянии войны с Россией и не хотим этого", - подчеркнула она.
По ее словам, поддержание переговорного канала необходимо, чтобы "в перспективе достигнуть прекращения огня на Украине".