Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանը կնվազի 7-10 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում մայիսի 23-ի ցերեկը, մայիսի 24-ին, 25-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ: Մայիսի 25-ի ցերեկը, 26-28-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը տեղեկացնում է, որ օդի  ջերմաստիճանը մայիսի 23-25-ն աստիճանաբար կնվազի 7-10 աստիճանով:
Մարզերում մայիսի 23-ի ցերեկը, մայիսի 24-ին, 25-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ: Մայիսի 26-28-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ արևմտյան 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23մ/վ արագությամբ:

В Армении температура воздуха понизится на 7-10 градусов
В Ереване  днем 23-го мая, 24-го, ночью 25-го временами ожидаются дожди с грозами, во время грозы усиление ветра с порывами до 15-18 м/с. Днем 25-го мая, с 26 по 28 ожидается погода без осадков.
Как передает «Арменпресс», Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что с 23 по 25 мая температура воздуха постепенно понизится на 7-10 градусов.
В областях днем 23-го мая, 24-го, 25-го мая в большинстве регионов ожидаются дожди с грозами. В некоторых местах возможен град. С 26 по 28 мая осадков не будет. Во время грозы ожидается усиление ветра до 18-23 м/с.