ԵԱ-Երևան. Հովհաննես Բաչկովը կիսաեզրափակիչում է. նա նվազագույնը բրոնզե մեդալ ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովը դուրս եկավ Երևանում ընթացող Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում շարունակում են Եվրոպայի առաջնության քառորդ եզրափակիչի մենամարտերը: Հայաստանի հավաքականի անդամ, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Բաչկովը (63,5 կգ) երկրորդ մենամարտում մրցեց չեխ Նովակ Պետրի հետ և հաղթեց 5:0 հաշվով: Բաչկովը դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ` ապահովելով Հայաստանի առաջին մեդալը երևանյան մրցաշարում. Բաչկովը նվազագույնը բրոնզե մեդալ ունի:
Ավելի վաղ քառորդ եզրափակիչներում պարտություն էին կրել Արթուր Հարությունյանը (51 կգ) և Բարեղամ Հարությունյանը (48 կգ):
Ցերեկային մրցահերթում քառորդ եզրափակիչում կմրցի նաև աշխարհի փոխչեմպիոն Դավիթ Չալոյանը:
Երեկոյան մրցահերթում Հայաստանի հավաքականից պայքարի մեջ կմտնեն 4 բռնցքամարտիկ: 67 կգ քաշային Գուրգեն Մադոյանի մրցակիցը Վրաստանի ներկայացուցիչ Լաշա Գուրուլին է, 86 կգ քաշային Ռաֆայել Հարությունյանը կմրցի  բելգիացի Վիկտոր Շելստրաետի հետ, 57 կգ քաշային Արթուր Բազեյանի մրցակիցը  Թուրքիան ներկայացնող Բետուհան Սիտֆին է, 92 կգ քաշային Նարեկ Մանասյանը կմենամարտի  Հունաստանը ներկայացնող Վահագն Նանիձյանի հետ:

ЧЕ-Ереван: Оганес Бачков в полуфинале, у него как минимум бронзовая медаль
ЕРЕВАН, 27 МАЯ, АРМЕНПРЕСС. Бронзовый призер Олимпийских игр Оганес Бачков вышел в полуфинал чемпионата Европы в Ереване.
Как сообщает «Арменпресс», в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна продолжаются четвертьфинальные поединки чемпионата Европы. Член сборной Армении, бронзовый призер Олимпийских игр Ованес Бачков (63,5 кг) во втором поединке встретился с чехом Новаком Петром, выиграв со счетом 5:0. Бачков дошел до полуфинала, завоевав первую медаль Армении на турнире в Ереване. У Бачкова как минимум бронзовая медаль.
Ранее в четвертьфинале проиграли Артур Арутюнян (51 кг) и Барегам Арутюнян (48 кг).
Вице-чемпион мира Давид Чалоян сыграет в четвертьфинале дневного турнира.
В вечернем турнире выступят 4 боксера из сборной Армении. Гурген Мадоян (67 кг) сразится с Лашей Гурули (Грузия), Рафаэль Арутюнян (86 кг) сразится с Виктором Шелстратом (Бельгия), Артур Базеян (57 кг) сразится с Бетуханом Ситфи (Турция), Нарек Манасян (92 кг) сразится с лицо Греция (Греция).