Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 2-4 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում մայիսի 28-ի  ցերեկը, մայիսի 29-ին, 30-ին, 31-ի գիշերը, հունիսի 1-ին, 2-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մայիսի 31-ին կեսօրից հետո քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ արագությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը տեղեկացնում է, որ օդի ջերմաստիճանը մայիսի 28-30-ն աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով:
Հանրապետության տարածքում մայիսի 28-ի ցերեկը, մայիսի 29-ի, 30-ի, 31-ի, հունիսի 1-ի, 2-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մայիսի 29-ի, 30-ի, 31-ի, հունիսի 1-ի և 2-ի ցերեկն առանձին շրջաններում կտեղա կարճատև անձրև և ամպրոպ: Առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ:

Температура воздуха повысится на 2-4 градуса
Днем 28-го мая, 29-го мая, 30-го мая, ночью 31-го мая, 1-го июня, 2-го июня в Ереване ожидается погода без осадков. После полудня 31 мая в отдельных частях города ожидается кратковременный дождь с грозой, во время грозы ожидается усиление ветра до 15-18 м/с.
Как передает Арменпресс, Центр гидрометеорологического мониторинга Министерства окружающей среды РА сообщает, что с 28 по 30 мая температура воздуха постепенно повысится на 2-4 градуса.
Днем 28 мая, ночью 29, 30, 31 мая, 1, 2 июня на территории республики ожидается погода без осадков. Во второй половине дня 29, 30, 31 мая, 1 июня и ночью 2 июня в отдельных регионах ожидаются кратковременные грозы. В некоторых районах возможен также град.