ՀՀ-ից ՏՏ 17 ընկերություն կմասնակցի Փարիզում կայանալիք VivaTech խոշոր տեխնոլոգիական միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության աջակցությամբ ոլորտային 17 ընկերություն հունիսի 15-18-ը կմասնակցի Փարիզում կայանալիք Եվրոպայի ամենախոշոր տեխնոլոգիական միջոցառմանը՝ VivaTech միջազգային ցուցահանդեսին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ տեխնոլոգիական ոլորտի 9 ընկերություն հանդես կգա «Հայաստան» միասնական տաղավարի ներքո։  Մեծ ներուժ ունեցող ևս  8 հայկական ստարտափներ  կմասնակցեն միջոցառմանը՝ հնարավորություն ունենալով գրավել տեխնոլոգիական աշխարհի խոշոր ներկայացուցիչների ուշադրությունն ու  հեռանկարային պայմանավորվածություններ ձեռք բերել:

17 Armenian IT companies to participate in VivaTech technology conference in Paris
YEREVAN, JUNE 10, ARMENPRESS. 17 Armenian IT companies will participate in VivaTech, an annual technology conference, dedicated to innovation and startups, in Paris, France, on June 15-18, with the support of the Ministry of High Technological Industry.
9 tech companies will be presented in a single pavilion “Armenia”, the ministry of high-tech industry said.
8 more Armenian startups with a big potential will participate in the event, having an opportunity to attract the attention of leading tech representatives and reach prospective agreements.