Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հյուսիսարևելյան սահմանագոտի
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հունիսի 17-ին այցելել է 2-րդ բանակային զորամիավորում։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը եղել է զորավարժարանում, որտեղ բացազատված ուսումնական կետերում զորամիավորման հրամանատարական կազմը ներկայացրել   է առկա ժամանակակից տեխնիկական միջոցները,հայրենականարտադրությանսարքերնուդաշտայինպայմաններումանձնակազմիկեցություննապահովելունորլուծումները։
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանը հետևել է մարտական հրաձգությամբ գումարտակային մարտավարական զորավարժությանը, որի ընթացքում խաղարկվել են հակահարձակողական մի շարք գործողություններ։
Զորավարժության ավարտին պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է անձնակազմին և լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած մի շարք զինծառայողների հանձնել խրախուսական պարգևներ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն այցելել է նաև հանրապետության հյուսիսարևելյան սագմանագոտի, եղել մարտական հենակետերում, հետևել ինժեներական աշխատանքների ընթացքին, հետաքրքրվել անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակով, կենցաղային պայմաններով, մատուցվող սննդի որակով, և զրուցել դիրքապահ զինծառայողների հետ։

Сурен Папикян посетил северо-восточную границу
Об этом Арменпресс сообщили в Управлении по связям с общественностью и СМИМ инистерства обороны Республики Армения.
Глава оборонного ведомства побывал на полигоне, где командный состав армейского соединения представил  имеющиеся современные технические условия, устройства отечественного производства и новые решения по обеспечению пребывания персонала в полевых условиях.
Затем Сурен Папикян наблюдал за тактическими учениями батальона с боевой стрельбой, в ходе которых был разыгран ряд контрнаступательных действий.
В конце учений министр обороны поздравил личный состав и вручил поощрительные награды ряду военнослужащих, продемонстрировавших лучшие результаты.
Глава оборонного ведомства посетил также северо-восточную зону республики, побывал на боевых позициях, следил за ходом инженерных работ, поинтересовался морально-психологическим состоянием личного состава, бытовыми условиями, качеством подаваемой пищи и побеседовал с военнослужащими.