Եվրոպական և եվրասիական հարցերով ԱՄՆ փոխպետքարտուղար Քերըն Դոնֆրիդը Երևանում կհանդիպի Նիկոլ Փաշինյանի հետ
Եվրոպական և եվրասիական հարցերով ԱՄՆ փոխպետքարտուղար Քերըն Դոնֆրիդը
Երևանում կհանդիպի Նիկոլ Փաշինյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական և եվրասիական հարցերով ԱՄՆ փոխպետքարտուղար Քերըն Դոնֆրիդը հունիսի 18-ին Երևանում կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, ինչպես նաև պաշտոնատար այլ անձանց հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունից:
Նշվում է, որ հանդիպումների ընթացքում անդրադարձ կլինի ԱՄՆ աջակցությանը Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև տևական խաղաղության հաստատման դիվանագիտական ջանքերին։ Կդիտարկվեն ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված ամուր փոխգործակցության հարցերը և երկուստեք ստանձնած հանձնառությունը՝ ուղղված Հայաստանի ժողովրդավարական զարգացմանը։

U.S. Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs to meet with Armenian PM in Yerevan
U.S. Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs to meet with Armenian PM
in Yerevan
YEREVAN, JUNE 18, ARMENPRESS. U.S. Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Karen Donfried will meet with Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and other government officials during the visit in Yerevan on June 18, the Embassy of the United States to Armenia said.
“Assistant Secretary Donfried will discuss U.S. support for the diplomatic efforts between Armenia and Azerbaijan towards a lasting peace. She will engage on our strong partnership, based on shared values, and our mutual commitment to Armenia’s democratic development”, the Embassy said.