Եվրոպական և եվրասիական հարցերով ԱՄՆ փոխպետքարտուղար Քերըն Դոնֆրիդը Երևանում կհանդիպի Նիկոլ Փաշինյանի հետ
Եվրոպական և եվրասիական հարցերով ԱՄՆ փոխպետքարտուղար Քերըն Դոնֆրիդը
Երևանում կհանդիպի Նիկոլ Փաշինյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական և եվրասիական հարցերով ԱՄՆ փոխպետքարտուղար Քերըն Դոնֆրիդը հունիսի 18-ին Երևանում կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, ինչպես նաև պաշտոնատար այլ անձանց հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունից:
Նշվում է, որ հանդիպումների ընթացքում անդրադարձ կլինի ԱՄՆ աջակցությանը Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև տևական խաղաղության հաստատման դիվանագիտական ջանքերին։ Կդիտարկվեն ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված ամուր փոխգործակցության հարցերը և երկուստեք ստանձնած հանձնառությունը՝ ուղղված Հայաստանի ժողովրդավարական զարգացմանը։

Помощник Госсекретаря США по делам Европы и Евразии Карен Донфрид встретится в Ереване с Николом Пашиняном
Помощник Госсекретаря США по европейским и евразийским вопросам Карен Донфрид 18 июня в Ереване встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, а также с другими должностными лицами.
Об этом сообщили Арменпресс в посольстве США в РА.
Отмечается, что в ходе встреч будут затронуты дипломатические усилия США по установлению прочного мира между Арменией и Азербайджаном. Будут рассмотрены вопросы прочного взаимодействия, основанного на общих ценностях, и обоюдное обязательство, направленное на демократическое развитие Армении.