Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է Դաշնային խորհրդի փոխնախագահ Յուրի Վորոբյովի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանը հունիսի 24-ին հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ Յուրի Վորոբյովի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին հայտնում է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև համագործակցության, միջխորհրդարանական փոխգործակցության ամրապնդման, ինչպես նաև՝ Հայաստանի և Ռուսաստանի շրջանների միջև կապերի զարգացման հետ կապված հարցեր:
Կողմերն ընդգծել են միջխորհրդարանական հանձնաժողովի՝ հայ-ռուսական ռազմավարական հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված ակտիվ աշխատանքի շարունակման կարևորությունը:
Նշվել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովի և ՌԴ Դաշնային ժողովի համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հաջորդ նիստը նախատեսվում է անցկացնել ընթացիկ տարվա հուլիսին Կրասնոյարսկ քաղաքում:

Вагаршак Арутюнян встретился с заместителем председателя Совета Федерации РФ Юрием Воробьевым
24 июня Чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в России Вагаршак Арутюнян встретился с заместителем председателя Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Юрием Воробьевым.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает посольство РА в России.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между Арменией и Россией, укрепления межпарламентского сотрудничества, а также развития связей между регионами Армении и России.
Стороны подчеркнули необходимость продолжения межпарламентской комиссией активной работы, направленной на укрепление армяно-российских стратегических отношений.
Было отмечено, что следующее заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Федерального Собрания РФ и Национального Собрания Республики Армения запланировано на июль этого года в Красноярске.