Փրկարարները հունիսի 23-26-ն անվտանգ տարածք են տեղափոխել 9 օձ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունիսի 23-26-ը 9 ահազանգ է ստացել հանրապետության տարբեր տարածքներում նկատված օձերի վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ-ից, ըստ ահազանգերի, օձեր են նկատվել Երևանում, Կոտայքի մարզի Եղվարդ քաղաքում, Զորավան, Պռոշյան և Վայոց ձորի մարզի Գետափ գյուղերում։
Նշվում է, որ դեպքի վայր ժամանած փրկարարները բռնել են 1 գյուրզա, 1 շահմար, 7 սահնօձ և տեղափոխել անվտանգ տարածք:

Спасатели за 23-26 июня перевезли в безопасное место 9 змей
В Национальный центр кризисного управления  с 23 по 26 июня поступило 9 звонков о змеях, замеченных в разных частях республики.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ  Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, змеи были замечены в Ереване, городе Егвард Котайкской области, селах Зораван, Прошян и селе Гетап Вайоцдзорской области.
Отмечается, что прибывшие на место спасатели поймали 1 гюрзу, 1 василиска, 7 полозов, которых перевезли в безопасное место.