Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական ապատեղեկատվությունն
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե հուլիսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ՝ չի համապատասխանում իրականությանը։
«Արմեպրես»,-ի փոխքանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, նշելով, որ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈւ լիարժեք վերահսկողության ներքո։

YEREVAN, JULY 4, ARMENPRESS. The Armenian Ministry of Defense denied Azerbaijani accusations on opening fire at the border.
“The statement of the Azerbaijani defense ministry according to which overnight July 3-4 the units of the Armenian Armed Forces opened fire from various caliber firearms at the Azerbaijani positions located in the eastern section of the Armenian-Azerbaijani border has nothing to do with the reality.
The situation on the Armenian-Azerbaijani border is relatively stable and is under the full control of the Armenian Armed Forces”, the Defense Ministry said in a statement.