ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահը կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ ազգերի կազմակերպության Գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Աբդուլլա Շահիդը կժամանի Հայաստան:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահի առաջիկա այցի հետ կապված որոշում է ստորագրել, որը հրապարակվել է ՀՀ կառավարության e-gov.am կայքում:
Ինչպես նշված է վարչապետի որոշման մեջ, ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստանում կլինի հուլիսի 26-29-ը:
Աբդուլլա Շահիդի գլխավորած պատվիրակության այցի հետ կապված ՀՀ վարչապետը մի շարք գերատեսչությունների հանձնարարականներ է տվել:

В Армению с рабочим визитом прибудет председатель Генеральной Ассамблеи ООН Абдулла Шахид
Президент Генеральной Ассамблеи Организации Объединенных Наций Абдулла Шахид с рабочим визитом прибудет в Армению.
Как передает «Арменпресс», премьер-министр Армении Никол Пашинян в связи с предстоящим визитом председателя Генеральной Ассамблеи ООН подписал решение, которое опубликовано на сайте e-gov.am
В решении премьер-министра отмечено, что возглавляемая председателем Генеральной Ассамблеи ООН делегация будет находиться в Армении с 26 по 29 июля.
В связи с визитом делегации, возглавляемой Абдуллой Шахидом, премьер-министр РА дал ряду ведомств соответствующие поручения.