ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը և ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը և ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահը քննարկել են
տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 26-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Աբդուլլա Շահիդին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում են ՀՀ ազգային ժողովից՝ ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանը բարձր է գնահատել Աբդուլլա Շահիդի նախագահությունը Գլխավոր ասամբլեայի 76-րդ նստաշրջանի ընթացքում:
ԱԺ փոխնախագահն արժեւորել է ՄԱԿ-ի երեւանյան գրասենյակի կողմից իրականացվող աշխատանքը` ուղղված Հայաստանի ընթացիկ բարեփոխումների աջակցմանը, ինչպես նաեւ շնորհակալություն հայտնել Ազգային ժողովի կարողությունների զարգացմանն ուղղված ներդրման համար:
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղ ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի եւ ՄԱԿ-ի մյուս կառույցների ներկայացուցիչների այցելության անհրաժեշտությունը` հատկապես հայկական հոգեւոր եւ մշակութային ժառանգությանը սպառնացող վտանգի համատեքստում:

Вице-спикер НС Армении и председатель Генассамблеи ООН обсудили вопросы региональной безопасности
Вице-спикер Национального Собрания Армении Рубен Рубинян 26 июля принял председателя Генеральной Ассамблеи ООН Абдуллу Шахида и возглавляемую им делегацию.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, приветствуя гостей, Р.Рубинян высоко оценил председательство Абдуллы Шахида на 76-й сессии Генассамблеи.
Заместитель председателя НС высоко оценил работу Ереванского офиса ООН по содействию текущим реформам в Армении, а также поблагодарил за вклад в развитие потенциала НС.
Р.Рубинян подчеркнул необходимость посещения Нагорного Карабаха представителями ЮНЕСКО и других структур ООН, особенно в контексте угрозы армянскому духовному и культурному наследию.