ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը և ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը և ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահը քննարկել են
տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 26-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Աբդուլլա Շահիդին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում են ՀՀ ազգային ժողովից՝ ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանը բարձր է գնահատել Աբդուլլա Շահիդի նախագահությունը Գլխավոր ասամբլեայի 76-րդ նստաշրջանի ընթացքում:
ԱԺ փոխնախագահն արժեւորել է ՄԱԿ-ի երեւանյան գրասենյակի կողմից իրականացվող աշխատանքը` ուղղված Հայաստանի ընթացիկ բարեփոխումների աջակցմանը, ինչպես նաեւ շնորհակալություն հայտնել Ազգային ժողովի կարողությունների զարգացմանն ուղղված ներդրման համար:
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղ ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի եւ ՄԱԿ-ի մյուս կառույցների ներկայացուցիչների այցելության անհրաժեշտությունը` հատկապես հայկական հոգեւոր եւ մշակութային ժառանգությանը սպառնացող վտանգի համատեքստում:

YEREVAN, JULY 26, ARMENPRESS. The Vice Speaker of Parliament Ruben Rubinyan held a meeting with the President of the United Nations General Assembly Abdulla Shahid and his delegation.
Rubinyan praised Shahid’s presidency during the 76th session of the General Assembly, the parliament’s press service said in a press release.
The Vice Speaker appreciated the work implemented by the UN Yerevan office aimed at supporting the ongoing reforms in Armenia, and thanked for the contribution aimed at developing the capacity of the Armenian parliament.
Ruben Rubinyan underscored the necessity of visits of UNESCO and other UN agency representatives to Nagorno Karabakh, especially in the context of the dangers facing the Armenian spiritual and cultural heritage.