Ադրբեջանցիները մոտ 20 րոպե կրակ են վարել Թաղավարդի և Կարմիր շուկայի ուղղությամբ. տուժածներ չկան
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական զինուժն անկանոն կրակահերթ է բացել Թաղավարդ-Կարմիր շուկա համայնքների ուղղությամբ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարությունը:
«Ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնից հաղորդել են, որ ժամը 11:45-ի սահմաններում, ադրբեջանցիները մոտ 20 րոպե տևողությամբ` հրաձգային տարբեր զինատեսակներից ինտենսիվ կրակ են վարել Թաղավարդ և Կարմիր շուկա համայնքների ուղղությամբ։
Իրապահ կառույցներն այս պահին ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ իրականացնում են ստուգումներ»,- հայտնել են Արցախի ՆԳՆ-ից։

Азербайджанские военные в течение почти 20 минут вели огонь по общинам Арцаха Тагавард и Кармир Шука: пострадавших нет
Азербайджанские военные в течение почти 20 минут вели огонь по общинам Арцаха
Тагавард и Кармир Шука: пострадавших нет
Вооруженные силы Азербайджана открыли беспорядочный огонь в направлении населенных пунктов Республики Арцах Тагавард и Кармир Шука. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство внутренних дел Республики Арцах.
«Мартунинское районное управление полиции сообщило, что около 11:45 азербайджанцы в течение примерно 20 минут вели интенсивный огонь из огнестрельного оружия различного  колибра в направлении общин Тагавард и Кармир Шука.
Жертв нет.
В настоящий момент силовые структуры республики проводят проверки вместе с российскими миротворческими силами», - сообщили в МВД Арцаха.