Ադրբեջանցիները մոտ 20 րոպե կրակ են վարել Թաղավարդի և Կարմիր շուկայի ուղղությամբ. տուժածներ չկան
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական զինուժն անկանոն կրակահերթ է բացել Թաղավարդ-Կարմիր շուկա համայնքների ուղղությամբ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարությունը:
«Ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնից հաղորդել են, որ ժամը 11:45-ի սահմաններում, ադրբեջանցիները մոտ 20 րոպե տևողությամբ` հրաձգային տարբեր զինատեսակներից ինտենսիվ կրակ են վարել Թաղավարդ և Կարմիր շուկա համայնքների ուղղությամբ։
Իրապահ կառույցներն այս պահին ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ իրականացնում են ստուգումներ»,- հայտնել են Արցախի ՆԳՆ-ից։

Azerbaijani forces open fire at Artsakh’s Taghavard and Karmir Shuka communities
YEREVAN, JULY 28, ARMENPRESS. The Azerbaijani armed forces fired irregular shots at Taghavard and Karmir Shuka communities of Artsakh, the Interior Ministry of Artsakh said.
“The Martuni police department was notified that at around 11:45 Azerbaijanis fired intensively from various firearms in the direction of Taghavard and Karmir Shuka communities for about 20 minutes.
There are no casualties.
At the moment, the law enforcement agencies together with the Russian peacekeeping troops are conducting checks”, the ministry said.