Ադրբեջանական ստորաբաժանումները դիմել են սադրանքի՝ կատարելով շփման գիծը հատելու փորձեր. Արցախի ՊԲ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության հյուսիսային և հյուսիս-արևմտյան սահմանագոտու մի շարք հատվածներում օգոստոսի 1-ին, ժամը 09:00-ից սկսած, ադրբեջանական ստորաբաժանումները դիմել են սադրանքի՝ կատարելով շփման գիծը հատելու փորձեր, որոնք կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների ուժերով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Արցախի ՊԲ-ն տեղեկացնում է, որ հայկական կողմից կորուստներ չկան:
«Իրադրությունը շարունակում է մնալ լարված: Կատարվածի մասին հանգամանալից տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Azerbaijani units resort to provocation, making attempts to cross the contact line. Defense Ministry of Artsakh
Azerbaijani units resort to provocation, making attempts to cross the contact line. Defense
Ministry of Artsakh
YEREVAN, AUGUST 1, ARMENPRESS. In a number of sections of the northern and northwestern border zone of the Republic of Artsakh, on August 1, starting at 09:00, the Azerbaijani units resorted to provocation, making attempts to cross the contact line, which were stopped by the forces of the Defense Army of Artsakh, ARMENPRESS reports the Defense Army of Artsakh informs that the Armenian side has suffered no casualties.
"The situation remains tense. Detailed information about the incident has been provided to the command of the Russian peacekeeping troops," the message says.