Ադրբեջանական կողմը կոպտորեն խախտել է հրադադարի ռեժիմը. ՊԲ-ն հայտնում է 7 վիրավորի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ օգոստոսի 3-ին, ժամը 09։00-ից սկսած, ադրբեջանական ստորաբաժանումները կոպիտ կերպով խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ կիրառելով նռնականետեր և ԱԹՍ-ներ, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել 7 զինծառայող, որից 6-ի կյանքին վտանգ չի սպառնում, մյուս վիրավորի վիճակը գնահատվում է ծանր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Արցախի Հանրապետությունում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ՌԴ զորախմբի հետ միջոցներ են ձեռնարկվում իրադրությունը կայունացնելու ուղղությամբ։

BREAKING: 7 Artsakh soldiers wounded in Azeri mortar and drone attack - UPDATED
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. Azerbaijani Armed Forces grossly violated the ceasefire and opened mortar and drone fire at Artsakh Defense Army positions since 09:00 August 3.
The Artsakh Defense Ministry said that 7 Defense Army soldiers were wounded in the Azeri attack. One of the wounded soldiers is seriously injured while the other 6 are out of danger.
The Artsakh authorities said they are taking measures jointly with the Russian peacekeeping contingent to stabilize the situation.
15:57 - Artsakh's military reports that 1 of its soldiers was killed and the number of wounded troops is 8.