Ադրբեջանը փորձում է վախի մթնոլորտ ստեղծել. Արցախի ԱԱԾ-ն կոչ է անում չտրվել կեղծ լուրերի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների և պետական կառույցների էլեկտրոնային հասցեներին ու մեսենջերներին կեղծ լուրեր ու սպառնալիքներ պարունակող հաղորդագրություններ են ուղարկում և փորձում խուճապ տարածելով՝ վախի մթնոլորտ ստեղծել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը:
«Արցախի Հանրապետության ԱԱԾ-ն համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում հնարավոր զարգացումները կանխարգելելու համար: Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի, չպատասխանել նման հաղորդագրությունների, և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին: Կասկածելի բովանդակությամբ հաղորդագրություններ կամ սպառնալիքներ ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Азербайджан пытается нагнать атмосферу страха: СНБ Арцаха призывает не поддаваться ложным слухам
Служба национальной безопасности Республики Арцах, следуя осуществлению функций и полномочий, возложенных на нее законодательством в сфере информационной безопасности, информирует, что азербайджанские спецслужбы отправляют на электронные адреса и мессенджеры граждан и государственных структур Республики Арцах сообщения, содержащие ложные сведения и угрозы, пытаются, сея панику, нагнать атмосферу страха. Как передает «Арменпресс», сообщение об этом распространила Служба национальной безопасности Республики Арцах.
«СНБ Республики Арцах предпринимает соответствующие шаги для предотвращения возможных событий. Призываем вас не поддаваться ложной информации, не реагировать на такие сообщения и следить только за официальными новостями. При получении сообщений или угроз подозрительного содержания обращайтесь на официальный сайт Службы национальной безопасности Украины, или звоните на номера телефонов горячей линии: 047-94-41-26 и 41-26», - говорится в сообщении СНБ Арцаха.