Արմեն Փամբուխչյանը օգոստոսի 17-20-ը կգործուղվի Ռուսաստանի Դաշնություն
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյանը և Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարության արտաքին կապերի վարչության միջազգային ծրագրերի բաժնի գլխավոր մասնագետ Ռաֆայել Պողոսյանը օգոստոսի 17-20-ը կգործուղվի Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա):  Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նշված է e-gov.am կայքէջում:
Արմեն Փամբուխչյանը և Ռաֆայել Պողոսյանը կմասնակցեն Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների` արտակարգ իրավիճակների հարցերով համակարգող խորհրդի 13-րդ նիստին և 3-րդ միջազգային հրշեջ-փրկարարական համաժողովին:

Армен Памбухчян 17-20 августа будет находиться в Российской Федерации
Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Армения Армен Памбухчян и главный специалист отдела международных программ управления внешних связей Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения Рафаел Погосян 17-20 августа отправятся в Российскую Федерацию (в Москву).
Как передает Арменпресс, об этом сообщает сайт e-gov.am.
Армен Памбухчян и Рафаел Погосян примут участие в 13-м заседании Координационного совета по чрезвычайным ситуациям государств-членов Организации Договора о коллективной безопасности (КСЧС ОДКБ) и 3-м Международном Пожарно-спасательном конгрессе.