ԶԼՄ-ներին և քաղաքացիներին հորդորում ենք զերծ մնալ ահաբեկչական գործողությունների սպառնալիքների վերաբերյալ չճշտված տեղեկություններ հրապարակելուց. ՀՀ ԱԱԾ
ԶԼՄ-ներին և քաղաքացիներին հորդորում ենք զերծ մնալ ահաբեկչական
գործողությունների սպառնալիքների վերաբերյալ չճշտված տեղեկություններ
հրապարակելուց. ՀՀ ԱԱԾ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը զանգվածային լրատվության միջոցներին և քաղաքացիներին հորդորում է զերծ մնալ Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ահաբեկչական գործողությունների սպառնալիքների վերաբերյալ չճշտված տեղեկություններ և մեկնաբանություններ հրապարակելուց, օգտվել բացառապես պաշտոնական լրահոսից՝ հանրության շրջանում անհարկի խուճապային տրամադրության ստեղծումը բացառելու համար:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱԱԾ-ն միաժամանակ տեղեկացնում է, որ օրենսդրությամբ իրեն վերապահված լիազորությունների շրջանակում ամբողջ ծավալով վերահսկում է անվտանգության իրավիճակը հանրապետությունում:

Призываем СМИ и граждан воздерживаться от публикаций неуточненной информации об угрозах терактов: СНБ Армении
Призываем СМИ и граждан воздерживаться от публикаций неуточненной информации об
угрозах терактов: СНБ Армении
Служба национальной безопасности Республики Армения призывает средства массовой информации и граждан воздерживаться от публикации неустановленных сведений и комментариев об угрозах террористических актов на территории Республики Армения, пользоваться исключительно официальными новостными лентами, чтобы исключить нагнетание ненужной паники в обществе.
Как передает «Арменпресс», СНБ также сообщает, что служба, в рамках предоставленных ей законодательством полномочий, в полном объеме контролирует ситуацию с безопасностью в республике.