ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը և ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարն անդրադարձել են Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների հայրենադարձմանը
ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը և ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարն անդրադարձել են
Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների հայրենադարձմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ,  գեներալ-մայոր Էդվարդ  Ասրյանն օգոստոսի 30-ին ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Թիերի Ռիբոյին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանում պատանդառության մեջ գտնվող հայ ռազմագերիների և քաղաքացիական անձանց շուտափույթ ազատ արձակման ու հայրենադարձման խնդրին, ինչպես նաև անհայտ կորածների հայտնաբերման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին։
Ըստ աղբյուրի՝ քննարկվել են համագործակցության մի շարք հարցեր, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել ՀՀ զինված ուժերի ներկայացուցիչների մասնակցությունը միջազգային մարդասիրական իրավունքի դասընթացներին։

Chief of General Staff of Armenian Armed Forces, Head of the ICRC delegation refer to repatriation of Armenian POWs
Chief of General Staff of Armenian Armed Forces, Head of the ICRC delegation refer to
repatriation of Armenian POWs
YEREVAN, AUGUST 30, ARMENPRESS. On August 30, Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, First Deputy Minister of Defense, Major General Edward Asryan received Thierry Ribo, head of the delegation of the International Committee of the Red Cross in Armenia.
As ARMENPRESS was informed from the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, during the meeting, the issue of the speedy release and repatriation of the Armenian prisoners of war and civilians held hostage in Azerbaijan was discussed, as well as the work being done to find the missing persons.
A number of issues of cooperation were discussed, an agreement was reached to continue the participation of representatives of the Armenian armed forces in international humanitarian law courses.