Ադրբեջանի հարձակման հետևանքով հայկական կողմի հաստատված զոհերի թիվը 135 է
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վրա Ադրբեջանի հարձակման հետևանքով հայկական կողմի զոհերի հաստատված թիվը 135 է: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կառավարության նիստի ընթացքում այս մասին հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Ցավոք, մենք գիտենք, որ այս թիվը դեռևս վերջնական չէ: Ունենք նաև բազմաթիվ վիրավորներ»,- ասաց Փաշինյանը:
Նիստի մեկնարկին վարչապետը նշեց, որ սեպտեմբերի լույս 13-ի գիշերը Ադրբեջանի զինված ուժերը ագրեսիա են իրականացրել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի դեմ: Զինված ուժերի բազմաթիվ ներկայացուցիչներ, զինվորներ հայրենիքի պաշտպանության դիրքերով անձնուրացաբար զոհել են իրենց կյանքը. «Առաջարկում եմ մեկ րոպե լռությամբ հարգել բոլոր զոհերի հիշատակը»,- ասաց վարչապետը:

Подтверждена гибель 135 военнослужащих в результате нападения Азербайджана на Армению
Подтвержденное количество погибших с армянской стороны в результате нападения Азербайджана на Армению составляет 135 человек. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил премьер-министр РА Никол Пашинян на заседании правительства. «К сожалению, мы понимаем, что эта цифра не окончательная. Есть много раненых», - сказал Пашинян.
В начале заседания премьер-министр обратился к агрессии вооруженных сил Азербайджана  против суверенной территории Республики Армения в ночь на 13 сентября. Наши воины с самоотверженностью отдали свои жизни, защищая Родину. «Предлагаю почтить память всех погибших минутой молчания», - сказал премьер-министр.