Ադրբեջանի հարձակման հետևանքով հայկական կողմի հաստատված զոհերի թիվը 135 է
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վրա Ադրբեջանի հարձակման հետևանքով հայկական կողմի զոհերի հաստատված թիվը 135 է: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կառավարության նիստի ընթացքում այս մասին հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Ցավոք, մենք գիտենք, որ այս թիվը դեռևս վերջնական չէ: Ունենք նաև բազմաթիվ վիրավորներ»,- ասաց Փաշինյանը:
Նիստի մեկնարկին վարչապետը նշեց, որ սեպտեմբերի լույս 13-ի գիշերը Ադրբեջանի զինված ուժերը ագրեսիա են իրականացրել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի դեմ: Զինված ուժերի բազմաթիվ ներկայացուցիչներ, զինվորներ հայրենիքի պաշտպանության դիրքերով անձնուրացաբար զոհել են իրենց կյանքը. «Առաջարկում եմ մեկ րոպե լռությամբ հարգել բոլոր զոհերի հիշատակը»,- ասաց վարչապետը:

YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS. As of September 16, the verified number of Armenian troops who were killed in the latest Azerbaijani attack is 135, Prime Minister Nikol Pashinyan said at the Cabinet meeting today.
“Unfortunately, we know that this number is not the final one. We also have many wounded”, the PM said.
The PM proposed the Cabinet members to pay tribute to the memory of all victims with a moment of silence.
On September 13, starting at 00:05, the Azerbaijani armed forces launched a major military attack in several directions against Armenia, primarily using artillery and UAVs.