Իրանի դեմ ցանկացած քայլ վճռական պատասխան կստանա․ ԻՀՊԿ գեներալը զգուշացրել է Ադրբեջանին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) գեներալ Ալիրզա Թանհոյը Ադրբեջանին զգուշացրել է՝ Իրանի դեմ ուղղված ցանկացած քայլ վճռական պատասխան կստանա։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ISNA-ն, ելույթ ունենալով գեներալ Ղասեմ Սոլեյմանիի մահվան տարելիցին նվիրված միջոցառմանը, ԻՀՊԿ-ի գեներալը հայտարարել է․
«Ադրբեջանի Հանրապետությունը չպետք է կրկնի Ուկրաինայի և Սադամի (1979-2003 թվականներին Իրաքի նախագահ Սադամ Հուսեյն-խմբ․) սխալները և իմանա, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը՝ որպես տարածաշրջանում հզոր երկիր, երբեք թույլ չի տա, որ իր սահմանները վտանգի ենթարկվեն»։
Թանհոյն ընդգծել է՝ ցանկացած քայլի, որն ուղղված է Իրանը և նրա հարակից շրջաններն անապահով դարձնելուն, կհաջորդի վճռական պատասխան Իրանի Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերի կողմից:

Любой шаг против Ирана получит решительный ответ: генерал КСИР предупредил Азербайджан
ЕРЕВАН, 5 ЯНВАРЯ, АРМЕНПРЕСС. Генерал Алирза Танхой из Корпуса стражей исламской революции (КСИР) предупредил Азербайджан, что любой шаг против Ирана получит решительный ответ. Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на ISNA, выступая на мероприятии, посвященном годовщине гибели генерала Касема Сулеймани, генерал КСИР заявил:
«Азербайджанская Республика не должна повторять ошибок Украины и Саддама (1979-2003 президент Ирака Саддам Хусейн – ред.) и должна знать, что Исламская Республика Иран, как сильная страна в регионе, никогда не позволит своим границам подвергаться опасности».
Танхой подчеркнул, что за любым шагом, направленным на то, чтобы сделать Иран и соседние с ним регионы небезопасными, последует решительный ответ со стороны вооруженных сил Исламской Республики Иран.